Автор Макс Мельник 10:40 Конфлікти, Новини

У кошторис шкільного укриття в Ладижині за 77 мільйонів вписали гумову плитку по ціні у 4 рази дорожчу за ринкову

Відділ освіти Ладижинської міськради Вінницької області 10 квітня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Центр-Монтаж-Енерго» щодо будівництва шкільного укриття вартістю 77,46 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро». Угода зацікавила «Наші гроші», адже має багато цікавих деталей.

До вересня 2025-го для місцевого ліцею №4 збудують протирадіаційне укриття на 600 осіб. Передбачається приміщення для учнів і персоналу, складські, інженерні та технічні приміщення.

Укриття збудуть під стадіоном і зверху заново вкладуть футбольне поле і бігову доріжку. Для них в кошторис включили зелену гумову плитку PuzzleGym по 4 534 грн/кв. м. Це вчетверо дорожче від магазинів, де така плитка продається по 1 160 грн.

А для будівництва самого укриття «задрали» ціни і власне будматеріалів. Бетон С25/30 W6-W8 F150-F200 врахували по 4 416 грн/куб. м без урахування доставки, яку оплачують окремо. Ладижинський виробник «Український продукт» підтвердив «Нашим грошам» ціну бетону у 3 160 грн/куб. м, що на 28% дешевше. Арматуру в кошторис заклали по ціні до 41 496 грн/т. Тоді як у вільному продажу вона коштує на 15% дешевше.

Проект цього будівництва без торгів виконало ТОВ «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства». А експерти ТОВ «Проексп» затвердили кошторис з такими твердими цінами. При цьому у проектної і експертної фірми був один і той самий засновник Віктор Лещинський, новий голова компанії «Укрбуд», яку відібрали у Максима Микитася.

Відділ освіти Ладижинської міськради нині очолює Юрій Журба – депутат Ладижинської міськради від партії «Наш край», а уповноваженою особою є Олеся Манзюк. Обов’язки мера Ладижина виконує інший представник «Нашого краю» у міськраді – Олександр Коломієць.

ТОВ «Центр-Монтаж-Енерго» зареєстроване в 2016 році в Умані Черкаської області на Валентину і Віту Кокодзей. Вони володіють ТОВ «Технобуд», а Валентина Кокодзей – ПП «Центр-Монтаж-Енерго». Усі три фірми зареєстровані в одному будинку по вул. Успенська, 17, як і ГО «Футбольний клуб «Центр-Монтаж-Енерго» Ігоря Горбатюка та Олега Діденка.

Віта Кокодзей – дружина Володимира Кокодзея, колишнього депутата Черкаської облради від партії «Відродження». У 2019 році Кокодзея затримували за отримання хабаря. Нині суд у цій справі триває, втім у судовому розгляді оголошено перерву через мобілізацію Кокодзея.

У 2019 році АМКУ оштрафував ПП «Центр-Монтаж-Енерго», ТОВ «МБП-Тепломережа» і ТОВ «Імперія води Україна» за розіграш 23,10 млн грн на реконструкції фонтану в Умані. Ці учасники повписували один одного в субпідрядники. Залучення грошей на роботи лобіював нардеп Антон Яценко, а фонтан став його «візитівкою» у представленні себе виборцям.

Столичний проектувальник «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» належить директору Іллі Сіткарю та Валентині Никитюк. Раніше засновниками були Іван Бочаров і Віктор Лещинський. Останній володіє фірмою «Проексп» із Сергієм Кучаєм і Петром Сидоренком. Саме вона видала експертний звіт щодо нинішнього укриття. Віктор Лещинський є президентом ГС «Національний експертно-будівельний альянс України», головою наглядової ради ДАТ «Будівельна компанія «Укрбуд» і має благодійний фонд.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window