Автор Олеся Рудницька 14:30 Війна, Життя, Новини

Вінницька обласна дитяча лікарня прийняла перших двох пацієнтів з київського Охматдиту

У Києві завершили аварійно-рятувальні роботи на території «Охматдиту» після вчорашнього ракетного удару по лікарні. Дві людини загинули, за медичною допомогою звернулося 32 поранених. Госпіталізовано з травмами вісім дітей. Ще вчора голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий запропонував розмістити діток з лікарні у медзакладах Вінниччини. Сьогодні стало відомо, що перших двох пацієнтів прийняла обласна дитяча…

Зазначимо, наразі слідчі на місці руйнацій «Охматдиту» виявили уламки російської ракети Х-101.

Численні факти вказують на цілеспрямований удар терористів по дитячому закладу. Як повідомляє прес-службу СБУ, слідчі виявили:

  • уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;
  • уламок блоку постановки завад ракети Х-101;
  • середню частину корпусу крилатої ракети Х-101;
  • обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101;
  • уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона).

«Висновки експертів однозначні – це був цілеспрямований удар рашистів. Про це свідчать не тільки уламки ракети, знайдені на місці удару, але й аналіз даних траєкторії польоту, характер завданих пошкоджень, а також велика кількість відео- і фотоматеріалів», – йдеться у повідомленні.

В.Соколовий був одним з перших, хто запропонував допомогу «Охматдиту» з розміщенням пацієнтів. Сьогодні він повідомив, що «двоє маленьких пацієнтів з Охматдиту проходитимуть подальше лікування у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні».

«У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні наші медики надають дітям необхідну допомогу. Вчора в Києві – одразу після ракетного удару по найбільшій дитячій лікарні країни – запропонував допомогу з евакуації дітей та медперсоналу до Вінниці. Сьогодні діти – в нас! І надалі – за першої потреби, у будь-який час вдень чи вночі, готові приймати!» – сказав голова облради.

Пацієнти після операцій. За його словами, одна дитина – з патологією сечовивідних шляхів – у задовільному стані, а друга – має вроджену серцеву патологію, вона зараз – в реанімації, її стан стабільний.

«Діти доставлені батьками самотужки. Їхні родини проживають у Вінницькій області», – додав Вячеслав Соколовий.

Visited 87 times, 1 visit(s) today
Close Search Window