Автор Олеся Рудницька 11:42 Місто, Новини

У Вінниці пропонують перейменувати площу Калічанську

Вінничанин Юрко Стрєлков 8 липня зареєстрував петицію до міськради з пропозицією перейменувати площу Калічанську на Паркову. Аргументом він вважає моральний бік.

Автор петиції нагадує, що «на схилі перед (сучасним) Універмагом, аж до початку 1960-х років був базар Каліча, де селяни з навколишніх сіл продавали свою продукцію.

«Назва «Каліча» походить від численних калік, які після першої світової і громадянської війн просили на базарі милостиню і харчі. Після поїздки Микити Хрущова до Америки, з метою обміном досвіду, в Вінниці збудували перший в країні універмаг самообслуговування, а базар знесли», – зазначає Юрко.

Від назви колишнього базару Каліча назвали площу Калічанська шляхом голосування. Варіант з Парковою теж розглядався, але виявився менш популярним. У принципі, місцеву топоніміку треба відновлювати, щоб не уніфікувати всі міста, які за радянських часів.  

Однак, на думку автора петиції, «сьогодні в країні йде війна, розв’язана Росією, багато наших героїв повертаються з фронту інвалідами, каліками. Тому назва площі «Калічанська» виглядає не зовсім моральною і гуманною». Тому він пропоную дати площі нову назву «площа Паркова» через сусідство з парком імені Миколи Леонтовича.

Зауважимо, що Каліча – історична назва місцини. Ба більше, існує декілька версій її появи. Назва притаманна лише Вінниці.

Visited 24 times, 1 visit(s) today
Close Search Window