Автор Олеся Рудницька 12:57 Життя, Новини

У Києві кардіохірурги екстреною операцією врятували життя маленькій вінничанці

Незвичний кашель, холодні ручки та блідість. Саме ці симптоми спонукали молоду маму Лілію звернутися до лікарні у Вінниці. Проте діагностувати хворобу вдалося не одразу. Під час одного з медичних оглядів фахівцями Інституту Амосова у місті доктор медичних наук Ярослав Труба запідозрив у дитини Синдром Бланда-Уайта-Гарланда.

Про це повідомляє Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Після додаткових досліджень діагноз підтвердився і маленьку Стеллу екстрено реанімобілем було доправлено до столичного закладу.

«Дитина була у край важкому стані. Фракція викиду лівого шлуночка була 17 при нормі 70. Не можна було втрачати час, і вже на другий день дитині провели операцію. Це було класичне аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої. Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя — малі», – йдеться у повідомленні.

На жаль, цей діагноз практично неможливо побачити на ультразвуковому дослідженні до народження дитини. Але після появи на світ, якщо діагностовано цей синдром, то потрібно негайно оперувати.

«Операція пройшла успішно. На разі дівчинці нічого не загрожує і в неї обов’язково буде щасливе дитинство і майбутнє. У дитини скоротливість шлуночка вже покращилася до 40 і буде поступово відновлюватися до норми», – додають у закладі.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Close Search Window