Автор Ігор Заіковатий 14:47 Війна, Кримінал, Новини

Після рішення суду у Вінниці митрополита Тульчинського Іонафана підправили до Москви по обміну

Хоча офіційні українські джерела ще не мають підтвердження того, що засуджений до 5-річного терміну ув’язнення за антиукраїнську діяльність митрополит Іонафан (Анатолій Єлецьких), керівник Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ МП, прибув до Москви у рамках обміну військовополоненими, але російські пропагандисти вже пишуть, що очікують його приїзду.

Нагадаємо, 18 червня Вінницький апеляційний суд підтвердив вирок митрополиту Іонафану, який на 40 хвилин запізнився на засідання. Попри звичну активність архієрея у медійному просторі цього разу у Тульчинській єпархії УПЦ МП замовчували вирок суду та визнання засудженим митрополита Іонафана. Натомість його адвокати поширювали інформацію, що нібито підзахисний відмовився від обміну.

Однак, вчора, 22 червня митрополит мав бути у Москві. Російські пропагандисти навипередки повідомляли, що прибуття Іонафана стало можливим «завдяки клопотанню патріарха РПЦ Кіріла». Так, саме того, хто благословляв вбивства українських православних, через що здобув прізвисько «кривавого патріарха».

До речі, інформацію про «звільнення» Іонафана подали на сайті відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.

З власних джерел NaПарижі відомо, що засудженого А.Єлецьких мають обміняти на українських полонених. Його доправили до кордону та передали російській стороні на Сумщині. Вчора Іонафан мав опинитися на історичній батьківщині (він є уродженцем Воронезької області РФ). Проте нині немає офіційного підтвердження від відомства, яке відповідає за обміни.

Зазначимо, редакція з 2022 року доклала максимум зусиль для того, аби викрити антиукраїнську діяльність архієрея, та відповідні органи мали підстави обміняти його на українців, які опинились у полоні.

Деталі навколо цього обміну розпишемо згодом. Поки лише додамо, що він декілька разів зривався через перепони саме росіян.

На сайті Тульчинської єпархії УПЦ МП досі жодним словом не згадується доля засудженого керівника.

Visited 61 times, 1 visit(s) today
Close Search Window