Автор Олеся Рудницька 11:58 Конфлікти, Новини

Обов’язкове проведення громадських слухань: Держекоінспеція відповіла на запит Вінницької облради щодо видобутку вапняку в Буші

На початку квітня була оприлюднена інформація про продаж з аукціону спеціального дозволу на користування надрами та видобування вапняків, трепелу та кременистої крейди на родовищі «Бушанське» на Вінниччині. Цей факт спричинив резонанс серед жителів області та України, екозахисників та активістів, адже земельна ділянка межує із Державним історико-культурним заповідником, і промислові роботи загрожують руйнуванням історичних пам’яток.

Про це повідомляє сайт Вінницької обласної ради.

Аукціон провела Державна служба геології та надр України 26 березня 2024 року. За його результатами, спеціальний дозвіл на користування надрами було продано ТОВ «Сі-Еволюшн» за понад 2 млн 600 тис. грн. Площа земельної ділянки – 13,1 га. Громаді села Буша, адміністрації Державного історико-культурного заповідника, Ямпільській міській раді, до складу якої входить Бушинський старостат, про аукціон і його результати повідомлено не було.

Щоб з’ясувати усі обставини аукціону, а також його відповідність законодавству, обласна Рада оперативно звернулася з відповідними запитами до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області та Державної служби геології та надр України.

Свою відповідь уже надала Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.
«Земельна ділянка, на якій розташоване родовище, перебуває у комунальній власності, належить до земель сільськогосподарського призначення (пасовище) та межує з Геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення «Гайдамацький Яр».

Станом на 09.04.2024 ознак здійснення будь-якої господарської діяльності у межах зазначеної земельної ділянки не виявлено.

Начальником відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу та завідувачем сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр Державної екологічної інспекції у Вінницькій області 09.04.2024 в с.Буша проведено зустріч з представниками адміністрації та колективу Державного історико-культурного заповідника «Буша», ініціативною групою представників громадськості та старостою Бушанського старостинського округу. У межах повноважень Державної екологічної інспекції у Вінницькій області присутнім було роз’яснено норми чинного природоохоронного законодавства в частині використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, надрокострування та норми Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Спеціалістами інспекції було наголошено, що суб’єкту господарювання, який отримав спеціальний дозвіл на користування надрами, до початку здійснення планованої діяльності (видобування корисних копалин) необхідно в обов’язковому порядку зареєструвати в Державному земельному кадастрі право на користування земельною ділянкою в межах, де планується видобування, а також отримати позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля, процедура отримання якого передбачає обов’язкове проведення громадських слухань, під час яких представники громади будуть мати можливість вносити свої зауваження та заперечення щодо діяльності гірничодобувного підприємства».

Довідково.

Державний історико-культурний заповідник «Буша» – визначна пам’ятка національного масштабу. Заповідник створено на основі комплексу об’єктів культурної спадщини. На території заповідника розрашовані 2 пам’ятки національного значення: скельний храм ІІ-V-ХVІ ст., підземні ходи та оборонна фортеця ХVІ – ХVІІ ст., міська ратуша ХVІ ст., а також багатошарові поселення трипільської, скіфської, пеньківської та давньоруської культури, середньовічне кладовище, «Гайдамацький яр» – геологічний пам’ятник та унікальна каньйоноподібна долина.

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window