Автор Макс Мельник 11:33 Новини

Через суд на Вінниччині прокуратура змушує громаду УПЦ МП укласти охоронний договір на храм, як об’єкт культурної спадщини

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Немирівської окружної прокуратури до релігійної громади УПЦ МП про зобов’язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – Церкву Різдва Богородиці в м. Іллінцях.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Йдеться про культову споруду, збудовану у 1773 році, – одну з небагатьох дерев’яних церков, що збереглися до наших днів.

У 1991 році рішенням Вінницької обласної ради храм визнано об’єктом культурної спадщини місцевого значення (пам’ятка архітектури), а у 2017 році наказом Міністерства культури України його занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Набуваючи право колективної власності на вказане нерухоме майно, релігійна громада УПЦ МП, в порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини», не уклала з відповідним органом охоронний договір, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.

З огляду на це, прокуратура у судовому порядку ініціювала забезпечення виконання норми закону.

Після набуття рішенням законної сили контролюватиметься його реальне виконання.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window