Автор Ігор Заіковатий 19:03 Війна, Конфлікти, Новини

Засуджений в Україні митрополит УПЦ МП Іонафан дістався Москви та отримав орден «за труди» від патріарха Кіріла

Сьогодні, 25 червня, російські ресурси оприлюднили відео з керуючим Тульчинською єпархією УПЦ МП митрополитом Іонафаном (Анатолієм Єлецьких) на аудієнції у московського патріарха Кіріла (Владіміра Гундяєва). Вони тепло зустрілись… Очільник РПЦ навіть нагородив гостя орденом Сергія Радонєжського.

Наводимо слова Гундяєва мовою оригіналу, адже переклад зіпсує цинічність висловів.

«За эту верность, не за что другое владыка был репрессирован и оказался в ситуации, когда его будущее стало вызывать не только тревогу, но и боль в моем сердце. Я понял, что с этим человеком могут сделать все, что угодно», – сказав патриарх Кіріл журналістам після зустрчі з тульчинським митрополитом в своїй резиденції у Даниловому монастирі.

Зазначимо, російський патріарх, відомий в Україні як Кіріл кривавий, відверто збрехав щодо «ув’язнення» Іонафана, і його брехню декілька днів транслюють російські пропагандисти.  

Російським пропагандистам Кіріл також сказав, що Іонафана «отправили під стражу за «неготовность идти на компромиссы, граничащие с предательством». Російський патріарх наголосив, що митрополит УПЦ МП «верен Русской православной церкви», а орден йому вручив «в знак благодарности в связи с его 75-летием и в качестве благодарности за его труды».

Нагадаємо, у серпні 2023-го за антиукраїнську діяльність Вінницький міськсуд оголосив вирок митрополиту Іонафану – 5 років ув’язнення. Архієрей оскаржував рішення. Минулого тижня Вінницький апеляційний суд погодився з вироком. Жодної хвилини Іонафан не був у несвободі. Його не затримували! Із зали суду він пішов у супроводі кліріків та архієпископа Сергія (Аніцоя).

Ба більше лояльні до Московського патріархату медіа писали, що митрополит не визнав своєї провини, відмовлявся від обміну. Однак, все це перекреслив Кіріл, який третій рік закликає вбивати українців. Російський патріарх підкреслив, що орденом нагородив Іонафана «за труди».

Тож Кіріл бреше, кажучи про ув’язнення Іонафана, якого зі згоди після суду відвезли до кордону. А Іонафан брехав, коли казав, що відмовляється від обміну та заперечував свою провину. Тож за що б інакше його нагороджували?

Visited 58 times, 1 visit(s) today
Close Search Window