Автор Макс Мельник 16:39 Кримінал, Новини

За підпал кабінету директора школи на Вінниччині суд «покарав» підлітка

Доволі кумедний вирок школяру виніс Барський райсуд і підтвердив його Вінницький апеляційний суд. Підсудний разом з братом обвинувачувався в умисному підвалі майна. Тепер протягом року «палій» перебуватиме під наглядом матері. Саме таке покарання призначили підлітку.

Як повідомляє пресслужба ВАС, мова йде про Віталія, восьмикласника однієї зі спеціальних шкіл Вінниччини. Його визнань винним у скоєнні правопорушення за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу). До хлопця застосовано примусовий захід виховного характеру – передачу його під річний нагляд матері.

«Разом зі своїм молодшим братом Назаром у липні минулого року він спричинив пожежу у кабінеті директора однієї зі шкіл Жмеринського району. Перед цим вони зламали дверний замок, проникли в заклад, металевим прутом вибили в дверях кабінету отвір і через нього пролізли всередину. Там «спільник» розбризкав по столу, комп’ютерних клавіатурі і монітору антисептик, а ініціатор правопорушення запалив сірники, які узяв з собою, та кинув їх на розлитий на столі лікарський засіб. Побачивши, що стіл загорівся, школярі відчинили в директорському кабінеті вікно й вистрибнули через нього», – зазначають у суді.

Як значиться в ухвалі ВАС, вартість ремонтно-відновлювальних робіт у приміщенні навчально-виховного комплексу становить більше 130 тисяч гривень, а майнова шкода від пожежі – понад 125.

На судовому засіданні Віталій давати пояснення відмовився, але свою винуватість у вчиненому визнав. Хлопець погодився з примусовим заходом виховного впливу, тобто передачу його під нагляд матері.

«Додамо, що примусові заходи виховного характеру передбачені статтею 105 Кримінального кодексу України. Їх суд застосовує і до особи, котра не досягла віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, тобто чотирнадцяти років. Школяр скоїв правопорушення у тринадцять років», – вказують у ВАС.

Visited 32 times, 1 visit(s) today
Close Search Window