Автор Ігор Заіковатий 12:42 Новини

З початку літа у Вінниці встановлено чотири температурні рекорди

Потужні гарячі атмосферні маси з центральноазійського та північноафриканського регіонів спричинили аномальну спеку. З початку червня лише у Вінниці було зафіксовано чотири температурних рекорди. Схоже, цьогорічне літо здатне ще додати сюрпризів найближчим часом.

За словами начальниці авіаційно-метеорологічної станції «Вінниця» Марини Горбатої, перший температурний рекорд було встановлено 4 червня. Завдячувати слід повітрю з Центральної Азії.

«Наприкінці минулого місяця на Східну Європу перемістились маси з Північної Африки. Не варто казати, що таке явище спостерігається раз на 60 років. Гаряче повітря піднялось до стратосфери та призвело до спеки навіть у країнах Балтії», – зазначила вона у коментарі NaПарижі.

Так, 30 червня у Вінниці зареєстровано +34,2 градуси у затінку. Попередній рекорд (+31,6°C) фіксувався у 1963-му, тому у деяких медіа наголошували на 60-річному циклі. Метеорологіня зауважує, що африканські повітряні маси спостерігають в наших краях значно частіше.

Далі. Чергові рекорди були 1 липня, коли зафіксували +35,4°C, та 2 липня – +33,1°C.

Такі надмірно спекотні дні цього літа ще будуть. Найближчими днями температура очікується відносно комфортною (до +30°C), а от потім знову зростатиме. За словами метеорологині, вірніше пов’язувати рекорди з глобальним потеплінням, ніж шукати закономірності.  

Як врятуватись від спеки? Не існує універсальних засобів. Зазвичай, всі методом проб і помилок обирають для себе те, що більше діє.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window