Популярність Міжнародного жіночого дня в Україні за останні два роки знизилася з 34% до 21%. Однак, скасовувати свято 8 березня наразі не на часі
Про це свідчать результати опитування КМІС.
На думку більшості респондентів, найбільш важливими святами для них є Різдво (70% опитаних) і Великдень (68%). Трохи менше респондентів назвали найбільш важливими День Незалежності (64%) та День захисників і захисниць України (58%). При цьому 21% опитаних усе ще вважають своїм улюбленим святом 8 березня.
Соціологи визнають, що ставлення погіршилося за роки повномасштабної війни з РФ. Серед жінок воно трохи більш популярне (23%), ніж серед чоловіків (18%). У 2017 році це свято відзначала як улюблене приблизно половина опитаних (49%).
«Час від часу через ініціативу деяких депутатів або публічних осіб скасувати це свято точаться дискусії з приводу того, чи має сенс це робити. На мій погляд, зараз для нашого суспільства важлива як ніколи єдність і зайві дискусії з непринципових питань тільки шкодять боротьбі з ворогом», – прокоментував результати опитування президент КМІС Володимир Паніотто.
За його словами, «крім того, взагалі для скасування тих чи інших свят, які відповідають багаторічним традиціям, потрібно спочатку переконати населення і сформувати позитивне ставлення до цього рішення».
Паніотто переконаний, що поки існує понад 10-15% людей, які є прихильниками цього свята, ініціатива його скасування не виглядає доречною, тож «соціальні умови для цього поки що не створені».
Експерт вважає, коли за декілька років прихильників 8 березня стане менше ніж 10%, свято можна буде скасувати.
Звісно опитування редакції не може порівнятися з вибіркою КМІС. Проте, наприклад, серед вінничан теж існують різні думки. Приміром, пенсіонерка Ганна Пилипівна каже, що «весняне» свято їй до душі.
«Я не пам’ятаю, чому обрали цю дату. Кожній жінці приємно, коли вітають і дарують квіти. І свято нікому не заважає», – каже літня вінничанка.
На думку підприємця Сергія, від святкування «на державному рівні» можна відмовитися.
«А там нехай чоловіки самі вирішують, коли букети дарувати. Не буде ажіотажу, ціни будуть нижчими», – каже вінничанин.
Студентка Олена вважає, що варто відмовитися від свята, а «далі справа кожного», хто захоче, той подарує квіти.
«Краще відмовлятися від старих підходів до таких свят. Жінки завжди варті уваги», – зазначає вона.
Військовий Олексій пояснив свою позицію. Каже, що завжди при нагоді дарує матері та дружині квіти.
Нагадаємо, Міжнародний день боротьби за права жінок відмічають понад сторіччя. Розголосу дата набула після підключення до ідеї соціалістів.