Автор 10:03 Життя, Новини, Партнери

Як у Вінниці допомагають дітям з інвалідністю за допомогою хібукі-терапії

Через війну, що триває, Україна стикається з серйозним викликом – потребі допомогти дітям, які є вимушеними переселенцями, адаптуватися до нових умов життя та подолати психологічні травми. На кінець квітня 2024 року, в Україні вимушеними переселенцями стало вже більше 1 мільйона дітей та підлітків, в т.ч. більше 8 тисяч з яких мають інвалідність.

У Вінницькій області перебуває більше 42-х тисяч дітей та підлітків ВПО, в т.ч. більше 300 з них є особами з інвалідністю. Тому Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» створила «Гуманітарний хаб для ВПО з інвалідністю Вінницької громади», в якому надається підтримка родинам ВПО з інвалідністю, в т.ч. дітям з інвалідністю. Наразі на базі хабу реалізується проєкт «Соціально-психологічна підтримка внутрішньо-переміщених (ВПО) жінок та дітей з інвалідністю у Вінницькій громаді», який буде тривати до середини травня 2024 року. Проєкт використовує ефективні методи психологічної допомоги для дітей, в першу чергу хібукі-терапію, яка стрімко набирає популярність в Україні. Хібукі-терапія надає можливість впоратися зі стресом та посттравматичними розладами, сприяє зниженню рівня тривожності та допомагає дітям відчувати себе менш самотніми.

Ця методика роботи з дитячою травмою виникла в Ізраїлі у 2006 році. Назва «Хібукі» в перекладі з івриту означає «обійми». Ізраїльська психологиня Дафна Шарон-Максимов адаптувала цю методику, зробивши її доступною для українських дітей. Унікальність терапії полягає у використанні м’якої іграшки у вигляді песика з сумними очима, який є уособленням безпеки та розуміння для дитини. Ця іграшка дозволяє переносити на неї дитячі переживання та страхи, тим самим зменшуючи особистісний емоційний тягар. Головна ідея методу полягає в тому, що дитина може висловлювати свої почуття на іграшці, розмовляти з нею та навіть писати їй листи. Таким чином, хібукі-терапія – це не лише метод психологічної підтримки, але й можливість для дітей виразити свої почуття та емоції.

Особливо корисною методика є саме для дітей з інвалідністю з числа ВПО. Адже хібукі допомагає дітям адаптуватися до нового оточення та впоратися зі важкими змінами. Іграшка стає частиною їхнього життя у новій громаді, надаючи відчуття стабільності та безпеки. Хібукі-терапія також допомагає дітям адаптуватися до навчального середовища, зменшує тривожність та сприяє кращій соціалізації. Педагоги шкіл можуть використовувати іграшку для розвитку емоційного інтелекту дітей. Завдяки проєкту підтримки жінок та дітей з інвалідністю у Вінницькій громаді, 20 дітей з числа ВПО отримують допомогу з використанням хібукі. За час реалізації проєкту, батьки дітей вже відмітили суттєве зменшення рівня агресії, напруження та страху.

Як зазначають фахівці ВМГО «Паросток», завдяки позитивним результатам та підтримці експертів, хібукі-терапія продемонструвала великий потенціал стати невід’ємною частиною реабілітаційних програм в Україні. Вона може стати ключем до відновлення психоемоційного стану та радості життя для багатьох дітей, які пережили війну та вимушене переміщення.

Проєкт «Соціально-психологічна підтримка внутрішньо переміщених (ВПО) жінок та дітей з інвалідністю у Вінницькій громаді» реалізується Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» у межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Close Search Window