Автор 13:28 Новини, Партнери

У «Паростку» повідомляють про завершення проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення»

У сучасному світі інформація є одним з найважливіших ресурсів, тому її безпека є ключовим аспектом у військовий час. Це особливо актуально для вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, які стикаються з додатковими бар’єрами у доступі до інформації та захисту персональних даних.

Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» з радістю повідомляє про успішне завершення проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення». Мета проєкту – посилення спроможності лідерів і лідерок НГО осіб з інвалідністю до створення простору інформаційної безпеки в умовах війни у своїх громадах. Проєкт надав учасникам знання та практичні навички цифрової безпеки та захисту даних.

Ключовим заходом проєкту стала розробка та публікація на онлайн-платформі Зрозуміло! інклюзивного освітнього курсу з сурдоперекладом «Інформаційна безпека у період кризи» для НГО осіб з інвалідністю, зокрема представників УТОГ з різних регіонів України. Ведуча курсу – українська акторка театру та кіно, продюсерка, громадська діячка Ірма Вітовська.

Слухачі та слухачки курсу оволоділи правилами безпечної поведінки в інформаційному просторі під час воєнного часу. Завдяки циклу з 10 серій, ними було отримано важливі знання щодо таких тем, як: інформаційна безпека воєнного часу; безпека в інтернеті та цифровий слід; захист від шахраїв; безпека в месенджерах та соцмережах. Учасники/ці курсу отримали сертифікати на 0,2 кредити ЄКТС. Більше інформації про курс за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-047+Sept2023/about

Також було проведено навчання практичним навичкам інформаційної безпеки. Це особливо важливо для учасників та учасниць, що представляють НГО осіб з інвалідністю та організацій, які надають послуги людям з інвалідністю, а також для інших активістів інклюзивної сфери. Зокрема 3-5 жовтня 2023 року відбувся перший онлайн-практикум тренінгу «Інформаційна безпека в період кризи». На практикумі було висвітлено такі важливі аспекти як: ефективне онлайн-навчання; інформаційна безпека для людей з інвалідністю: поглиблення в аспекти статті; про що не можна говорити під час війни і чому; проста спрощена мова: основні правила; правда чи брехня: як відрізнити фейки; окопна правда: як з нею взаємодіяти; цифровий слід громадської організації; мапа зв’язків громадської організації.

7-9 листопада 2023 року відбувся другий онлайн-практикум, на якому було розглянули такі актуальні теми як: спілкування онлайн: безпека в месенджерах та вибір месенджера; як виявити фейк та розпізнати нісенітницю; розбір емоцій за допомогою Квітки-антифейки; мережевий етикет та вплив поведінки на спілкування онлайн. 12-14 грудня 2023 року відбувся третій онлайн-практикум, на якому було розглянули такі актуальні теми як: розвиткове і фіксоване мислення; поради для адміністраторів – як розпізнати бота; визначення цільової аудиторії для дописів тощо.

Учасниці та учасники практикумів виконували вправи на різні аспекти роботи громадських організацій онлайн, зокрема вибір месенджера, модерування груп, запобігання поширенню фейків, повідомлення інших про виявлену російську пропаганду. Команда проєкту дякує тренеркам Наталії Зубар та Оксані Яцюк, які натхненно та крок за кроком допомагали розбиратися в складних темах та розвивати навички, які важливі для НГО осіб з інвалідністю у воєнний час.

Для слухачів та слухачок онлайн-курсу та практикумів було забезпечено індивідуальну менторську підтримку щодо практичного використання знань з інформаційної безпеки, створено матеріали для засвоєння та практичного застосування знань (робочий зошит, інформаційний довідник). Завдяки цьому учасники/ці успішно розробили власні протоколи інформаційної безпеки НГО для використання в реальних ситуаціях.

Проєкт передбачав проведення широкої інформаційної кампанії, основними складовими якої стали прес-конференція, присвячена презентації проєкту, цикл освітніх дописів у Facebook, виготовлення та промоція 10 анімаційних роликів для популяризації інформаційної безпеки. Завдяки цьому більш як 280 тисяч користувачів соцмереж дізнались про місію, заходи та результати проєкту.

Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» дякує усім, хто підтримував та приймав участь у реалізації заходів проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення»!

#ІнформаційнаБезпека #Паросток #Інклюзивність #СильніРазом

«Цю публікацію здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government»

Visited 13 times, 1 visit(s) today
Close Search Window