Автор 11:01 Війна, Новини, Партнери

Вінницькі волонтери взяли участь у міжнародній конференції з адаптації американського досвіду підтримки ветеранів до українських реалій

29 лютого у Києві відбулася міжнародна конференція «Створення дієвої ветеранської політики в Україні: використання міжнародного досвіду та розробка плану дій», під час якої обговорили багато нагальних питань щодо соціального захисту, медичної допомоги, психологічної підтримки та економічної адаптації ветеранів війни та членів їх сімей. Ініціатором конференції став голова громадської організації «Вільні та Вірні», військовослужбовець-доброволець Віталій Герсак. Також у заході взяв участь голова Вінницької обласної організації “Вільні та Вірні”, депутат Вінницької обласної Ради та волонтер Віктор Пигуля зі своєю командою.


За словами ініціатора конференції, військовослужбовця-добровольця Віталія Герсака, українські та іноземні експерти, політики, військові, волонтери та представники громадських організацій об’єдналися на одній комунікаційній платформі заради того, аби на десятому році російсько-української війни та на третьому році повномасштабного вторгнення в Україні з’явилася ефективна державна політика щодо захисту ветеранів.

Активну участь у роботі конференції взяли авторитетні представники Міністерства у справах ветеранів США та Міністерства у справах ветеранів України, також були присутні представники Генштабу, Офісу президента України, Офісу Генерального Прокурора. Із тематичними доповідями виступили такі відомі американські діячі як Бонні Керролл – президентка і засновниця TAPS, Андре Холліс – керівник Tiger International Advisors, екс-працівник Міноборони США, Натан Вайт-Вілсон – керівник Gallant Knights Private Security Services та ін.

«Подібні дискусії за участі визнаних іноземних експертів в Україні проводяться вперше», – наголошують організатори заходу. – «Ветеранська політика США вважається однією з найбільш розвинених та комплексних у світі. Наші ветеранські організації, особливо в останні роки, стикаються з новими викликами, тож сьогодні, як ніколи, існує гостра потреба у створенні спільної платформи для обговорення існуючих проблем та напрацювання відповідних рішень».

Віктор Пигуля поділився з учасниками конференції власним досвідом щодо роботи з військовими та ветеранами Вінничини та ідеями, як важливо саме зараз розвивати ветеранську політику.

«Наші ветерани — це ті, хто відважно захищав всіх нас і наші родини. Дуже важливо, щоб ми надавали нашу підтримку, щоб забезпечити їхню адаптацію у цивільному житті. Як волонтер я більше сотні разів був на передовій, доводилося евакуювати поранених, доставляв загиблих воїнів до їхніх родин. Я щодня зустрічаюся з пораненими бійцями, військовослужбовцями, сім’ями загиблих бійців. Бачу їхній біль, розпач та розчарування в небажанні держави почути проблеми та вирішити їх. Сьогодні ми говоримо про допомогу і підтримку військовослужбовців та ветеранів війни. Це – важливо. Вже зараз ми повинні бути готовими до надання комплексної соціальної допомоги та підтримки ветеранам», — наголосив він.

Наступним кроком стане створення експертної робочої групи, яка адаптує найбільш вдалий міжнародний досвід ветеранської політики до українського контексту та оформить його у відповідний План дій. Далі цей план буде оприлюднено на майбутній міжнародній конференції у Вашингтоні, після чого представлено членам Конгресу США, а також українським урядовцям і парламентарям.

Visited 565 times, 1 visit(s) today
Close Search Window