Автор Ігор Заіковатий 11:40 Новини, Приватна думка

Юрій Власов: «На Вінниччині варто відмовлятися від терміну «зима», останніми місяцями встановлено декілька температурних рекордів»

Минула зима була напрочуд теплою, «побила» температурні рекорди, особливо у лютому. Схоже, глобальне потепління «рухається» максимально великими кроками. Як вважає керівник Вінницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Власов, вже мабуть варто у відмовлятися від такого терміну як «зима», а фахівцям оперувати більш логічним – «зимовий період».

Про це головний синоптик регіону розповів в інтерв’ю NaПарижі.

– Пане Юрію, 28 лютого було встановлено температурний рекорд – 13,2°C, що на «дві десятих» вище попереднього. Хіба він єдиний протягом зими?

– Їх було багато. По-перше, за зиму температура 9 разів перевищувала норму: у грудні – тричі, у лютому – 6 разів. По-друге, середньомісячна температура лютого склала 4,9 градусів (2,8°C – попередній «рекорд»).

Далі. Календарна зима виявилась ще незвичайною через те, що з 91 доби лише 35 днів ми спостерігали від’ємну середньодобову температуру. Решта 56 діб були з позитивними показниками. Тому перед метеорологами постає питання відмови від поняття «зима» та перехід до іншого – «зимовий період».

– Не спостерігали ми і крутих снігопадів…

– Але загалом кількість опадів була стандартною. Приміром, у січні навіть більше норми, у а лютому – у межах норми. Проте переважно вони випадали у вигляді дощів. Волога всмоктувалась у ґрунт. Наразі ніде у Вінницькій області ми не спостерігаємо небезпеку паводків. Річки у межах русла.

– Іноді якщо зима тепла, то весна холодна. Чого очікувати від найближчих місяців?

– Наші прогнози у цьому плані оптимістичні. Березень, за нашими прогнозами, має бути теплішим за норму. Середньомісячна температура буде 6,6°C, що на 4,4 вище норми. Квітень теж гарантує теплу весняну погоду із середньою температурою у 13,5 градусів (на 4,3 вище норми), а травень – 16,7 (на 2 градуси вище за норму).

У березні та квітні опади будуть у межах норми, 30-40 і 40-50 мм відповідно, а у травні – 70-80 мм, що є трохи вищим за норму.

Зима та весна цілком сприятливі для сільського господарства.

– То врожай має бути не гіршим, ніж у минулі роки?

– Можливо, навіть кращім. Принаймні поки ми прогнозуємо високі врожаї зернових та інших культур.  

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Close Search Window