З призначенням ексголови ОП Кирила Тимошенка на роботу у Міноборони, де він мав налагоджувати комунікаційну складову, співпало стрімке зростання кількості підрядів на фортифікацію. Зокрема у Вінницькій області. Вінницька ОВА замовила будівництво фортифікацій на кордоні з Молдовою на майже пів мільярда.
Про це повідомляють NashiGroshi.
«6,33 млрд коштували тижневі підряди на будівництво фортифікаційних споруд. Основну масу замовлень зробили обладміністрації. Але вперше за час вторгнення почали робити замовлення на будівництво оборонних споруд в структурі Міністерства оборони – Північне (0,67 млрд грн) і Східне (0,42 млрд грн) управління замовника робіт», – зазначає видання.
В «Прозорро» з міркувань безпеки не оприлюднюються жодні дані по оборонним спорудам. Але це унеможливлює порівняння кошторисної вартості будівельних матеріалів та типових споруд з ринковими цінами.
«Наші гроші» звернули увагу, що фортифікаційні замовлення в структурі Міноборони почались з кінця лютого, коли міністр оборони Рустем Умєров взяв своїм радником колишнього замголови Офісу президента Кирила Тимошенка.
«Наразі немає жодних даних, що разом з Тимошенком повернувся і координатор «Великого будівництва» Юрій Голик. Також звертають на себе увагу перші фортифікаційні підряди Вінницької обладміністрації на півмільярда гривень. Вона замовила невибухові загородження автомобільних пунктів пропуску з Молдовою «Грабарівка» (143 млн грн), «Велика Кісниця» (131 млн грн) і «Студена» (121 млн грн)», – вказується у публікації.
Зазначимо, мова йде про ПП з Придністровським регіон РМ (інакше кажучи, «ПМР»).
Наразі жодної загрози з боку «ПМР» Україні не існує. Про це неодноразово наголошували як у Кишиневі, так і у Києві.
«Загалом з початку 2023 року у «Прозорро» оприлюднено повідомлення про підряди на будівництво фортифікаційних споруд на 17,60 млрд грн. Активні замовлення почались лише на початку лютого 2024 року, коли стало зрозуміло, що ЗСУ будуть змушені віддати ворогу Авдіївку. Якщо до цього фортифікаційних замовлень за рік було зроблено на 0,64 млрд грн. То за півтора місяці після того замовлено ще на 17 млрд грн», – зауважують «Наші гроші».