Однією з новинок екскурсійного сезону вересня у Вінниці є «Середньовіччя та сучасність». Авторка Наталя Дітковська пропонує «занурити» ті часи, коли Вінниця тільки формувалась як місто.
Про це повідомляє Офіс туризму Вінниці.
«Разом ви перегорнете сторінки різних епох – від появи над річкою першого вінницького замку більш як півтисячі років тому до зведення комплексу оборонних і монастирських споруд у XVII ст., які ми знаємо як Мури», – йдеться у повідомленні.
Можна буде дізнатися про релігійні переконання середньовічних вінничан та їх права й обов’язки, визначені Магдебурзьким правом, наданим Вінниці у 1640 році. А ще – чи була Вінниця королівським містом, коли Україна входила до складу Великого князівства Литовського та Речі Посполитої та чим особлива теперішня міська символіка?
І, звісно, почуєте багато цікавого про життя Вінниці в минулі сторіччя через історичних постатей, які зробили величезний внесок у розвиток міста та щоб про нього довідались в інших містах та країнах. Окрім прізвищ, які добре відомі на широкий загал (князів Коріятовичів, козацького полководця Івана Богуна, польського графа Міхала Ґрохольського та міського голову-новатора Миколи Оводова), прозвучать й менш знані імена.
Зокрема, йдеться про підсудка Брацлавського воєводства, засновника Вознесенського чоловічого та Благовіщенського жіночого монастирів Михайла Кропивницького; фундатора монастиря єзуїтів, старосту Брацлавського воєводства Валентія-Александера Калиновського, який власним коштом відбудував замок у Вінниці (перший був спалений під час набігів татар); а також полковника й старосту Вінниці, фундатора капуцинського храму із монастирем Людвіка Калиновського. Екскурсія відбудеться 24 вересня, о 17:30. Подробиці та реєстрація тут: https://forms.gle/dVvaHWUsCiZ28Lhj7