Автор Олег Верлан 11:04 Війна, Новини

В уряді планують підняти тарифи на світло, аби знайти кошти на ремонт ГЕС та добудову енергоблоків

З 1 червня тарифи на електроенергію для населення, ймовірно, зростуть до 4,5-5 грн/кВт. Зараз в уряді активно обговорюють це питання

Про це повідомив народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

Парламентар у коментарі «Телеграфу» зауважив, що у Кабміні обговорюють підвищення тарифів на світло з 1 червня для побутових споживачів. На його думку, рішення, ймовірно, приймуть. Водночас Нагорняк підкреслив, що отримані кошти профінансують не обслуговуючі компанії, а розвиток генерації.

«Енергоатом щорічно дотує населення на близько 100 млрд грн, Укргідроенерго — на близько 25 млрд грн. Кошти, отримані від підняття тарифів, будуть акумульовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та на побудову 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація для нас зараз дуже важлива», – сказав нардеп.

Нагадаємо, проєкт розвитку енергетики був представлений торік після того, як було зрозуміло, що не вдається звільнити Запорізьку АЕС. Тоді почали казати про збільшення потужностей на Хмельницькій станції.

Нагорняк також прокоментував відключення світла, зазначивши, що найближчими днями ситуація має покращитись, проте не у вечірні піки. За його словами, нестачу зараз не покриває навіть імпорт електрики.

«Нині йдуть переговори з західними фінансовими інституціями — щодо кредитів на відновлення генерації. Очевидно, це не швидкий процес. І, скажімо відверто, крім грошей на відновлення енергооб’єктів треба чимало часу», – додав він.

Зруйноване обладнання ще треба банально виготовити, а це час…

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window