Автор Олеся Рудницька 12:38 Життя, Новини

У вінницькій «Пироговці» вдруге успішно провели трансплантацію серця

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені М.Пирогова 20 лютого місцевими спеціалістами спільно з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова успішно виконана друга трансплантація серця.

Як повідомляють у Вінницькій облраді, шанс на порятунок отримав 51-річний чоловік, який був у листі очікування. У пацієнта була важка серцева недостатність, яка не піддавалася лікуванню.

Також у цей же день виконані трансплантації нирок двом пацієнтам, які страждали на важкі захворювання органу. Вони потребували постійного гемодіалізу, але завдяки пересадці отримали шанс на повноцінне життя.

«Загалом на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.Пирогова виконано 20 трансплантацій органів від померлих донорів, з них чотири трансплантації в 2024 році, – коментує директор медичного закладу Василь Паненко. – Безмежна шана і подяка родині донора за таке непросте, але шляхетне і правильне рішення. Завдяки цьому, лікарі отримали можливість врятувати життя пацієнтів, а реципієнти – шанс продовжити жити повноцінним життям».

Нещодавно в обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова провели ще дві складні кардіохірургічні операції.

Два високотехнологічних оперативних втручання за один день були успішно виконані кардіохірургами Клінічного високоспеціалізованого центру серцево-судинної хірургії під керівництвом Олега Сергійчука разом з провідним кардіохірургом України Глібом Ємцем та його командою.

Одному з пацієнтів успішно проведено унікальне оперативне втручання – одномоментне стентування правої коронарної артерії, а іншому – протезування аортального клапану. Пацієнти почуваються добре.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Close Search Window