Автор Олеся Рудницька 12:21 Місто, Новини

У Вінниці зареєстрували петицію проти перейменування вулиці Костянтина Острозького на Назарія Гринцевича

Вінничанин Костянтин Балашов 14 травня опублікував петицію до міськради з проханням заборонити перейменування вулиці Костянтина Острозького на Назарія Гринцевича. Автор пояснив, що не справедливо віддавати перевагу одному українському герою, виказуючи таким кроком зневагу іншому. Адже Костянтин Острозький був не лише фундатором, будівничим, а й переможцем московітів на полі бою.  

«Наші мешканці не проти того, щоб вшанувати памʼять та честь загиблих наших героїв, але просимо взяти до уваги й ушанування історичної неменьш поважної людини, а, зокрема, Острозького Костянтина Івановича, імʼям якого названо нашу вулицю», – зазначає автор петиції.

Він нагадав відомі історичні факти. Зокрема те, що Костянтина Острозького сучасники порівнювали його із стратегами античності.

«Адже він провів 65 битв, в 62 з яких отримав перемогу. Князь придбав голосну загальноєвропейську славу після блискучої перемоги над московським військом під Оршею в вересні 1514 року. Керовані ним війська розгромили московську армію та узяли в полон її воєначальників», – нагадав вінничанин.

Він нагадав, що «у 2018 року імʼя князя Костянтина Острозького носить 30-та окрема механізована бригада 3СУ», а у 2017 році іменем Великого Гетьмана Костянтина Острозького Україна, Литовська Республіка та Республіка Польща назвали багатонаціональний підрозділ литовсько-польсько-українську бригаду.

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Close Search Window