Автор Олеся Рудницька 10:01 Війна, Новини

У Вінниці прощаються з Денисом Бадікою, який загинув під час транспортування гелікоптером Мі-8 поранених із «Азовсталі» два роки тому

Сьогодні, 11 червня, Вінниця проводжає останньою земною дорогою мужнього воїна Дениса Бадіка. Він був членом екіпажу Мі-8, який виконував бойові вильоти з ураження ворога та здійснював рейси із провізією, медикаментами, зброєю до оточених оборонців «Азовсталі», евакуйовуючи поранених. 31 березня 2022 року їхній черговий виліт завершився трагічно. На зворотному шляху в гелікоптер поцілила ворожа ракета. Екіпаж не вижив. Денису було лише 21… У нього залишились батьки та молодша сестричка.

Про це повідомляє Вінницька міськрада.

Денис Бадіка народився 20 липня 2000 року у Вінниці. Після закінчення ліцею № 13 сімнадцятирічний юнак вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Після навчання у виші проходив службу на посаді льотчика-штурмана у лавах 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди». На захист Батьківщини юний офіцер став з початком повномасштабного російського вторгнення, хоча до тогшо вишкіл тривав лише пів року. Денис устиг зарекомендувати себе як відповідального та надзвичайно професійного офіцера.

«Наслідуючи мій приклад, Денис мріяв пов’язати своє життя із військовою авіацією. З дитинства практично марив небом. Для цього готував себе зі шкільної парти. Гарно навчався, улюбленим предметом була англійська мова. А ще зміцнював свої фізичні здібності. – розповідає батько полеглого воїна Михайло Станіславович. – Попри юний вік, Денис навіть не думав пересиджувати в тилу. Він одразу пішов боронити Батьківщину. Нам відомо, що є подання про нагородження сина посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Але переконані, що усі члени цього екіпажу достойні найвищої відзнаки – Героя України».

Церемонія прощання із Денисом Бадікою розпочалась сьогодні о 10:00 у церкві за адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 14. До того «живим коридором» воїна зустрічали з дому родини.

Чин поховання Захисника відбудеться об 11:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Герою!

Visited 39 times, 1 visit(s) today
Close Search Window