Автор Макс Мельник 14:52 Новини

У Вінниці на поверхню Південного Бугу випливла риба: екологи пояснили причину

У Вінниці 26 травня в районі Центрального мосту містяни спостерігали як у Південному Бузі спостерігається «скупчення риби різних видів та розмірів». Фахівці Державної екологічної інспекції у Вінницькій області відібрали проби води з річки. Сьогодні в установі пояснили причини ситуації.

«При огляді було підтверджено факт скупчення риби при поверхні водойми. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю здійснено відбір проб поверхневих вод для проведення подальшого аналізу. Під час відбору проб води контролювався рівень розчинного кисню, який в даній пробі знаходився нижче допустимого значення, а саме від 2,4 мгО/дм³ до 2,6 мгО/дм³ (при нормі не менше 4 мгО/дм³)», – йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

Для контролю рівня розчинного кисню в річці Південний Буг в інших точках 27 травня було додатково відібрані проби води в межах міста Вінниця від смт Стрижавка до Сабарівської ГЕС.

У ДЕІ вказують, що «в усіх відібраних пробах спостерігався також низький рівень розчинного кисню від 2,4 мгО/дм³ до 3,8 мгО/дм³ (норма не менше 4 мгО/дм³)».

Повторний відбір проб було здійснено 28 травня. Але збільшили акваторію дослідження річки Південний Буг та відібрано проби води – від с.Гущинці до берегу у вул. Князів Коріатовичів біля автосалону «Рено».

«Рівень розчинного кисню в місті відбору проб перед водозабором КП «Калинівкаводоканал», с. Гущинці знаходився в межах допустимого значення 5,8 мгО/дм³. В інших точках відбору рівень розчинного кисню знаходився значно нижче допустимого значення, а саме від 1,9 мгО/дм³ до 2,2 мгО/дм³», – додають екологи.

Тобто він ще знизився за кілька днів.

Наразі проводиться інструментально-лабораторне дослідження відібраних проб на вміст забруднюючих речовин. Про результати дослідження екологи повідомлять додатково.

Зазначимо, переважно мова йде про акваторію Сабарівського водосховища.

Visited 33 times, 1 visit(s) today
Close Search Window