Автор Олег Верлан 11:20 Війна, Новини

У російському Курську палає нафтобаза, а у Сибіру загорівся газопровід

У неділю, 10 березня, влада російського міста Курськ заявила про пожежу на нафтобазі після атаки безпілотників. Крім того, горить газопровід у Ханти-Мансійському автономному окрузі Тюменської області

Про це інформують губернатор Курської області Роман Старовойт і російський тг-канал Shot.

За словами Старовойта, у Курську зранку працювала ППО, а начебто український безпілотник впав і загорівся на території нафтобази. На місці події працюють пожежники й оперативні служби. Внаслідок атаки БпЛА нафтобазу потерпілих немає.

Мова про об’єкт ТОВ «Курськоблнафторподукт». Над Курськом дрони літали другу ніч поспіль.

За даними SHOT, дрон пошкодив місткість обсягом 3000 тонн. На момент падіння безпілотника вона нібито була порожньою.

Крім того, ЗМІ пишуть, що потужна пожежа сталася на газопроводі поруч із с. Лихма Ханти-Мансійського автономного округу. Заграву від пожежі та стовп диму було видно за кілька кілометрів від місця події. Наразі причини виникнення пожежі та інформація про постраждалих уточнюється.

Раніше британська розвідка повідомляла, що через удари по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) постраждали можливості Росії експортувати бензин. Так, 1 березня Росія на 6 місяців запровадила заборону на експорт бензину, щоби стабілізувати ціни на внутрішньому ринку, адже попит зростає. Зазначається, що постанова російського уряду №243 від 29 лютого 2024 року відновлює експортне ембарго, яке спочатку діяло з 21 вересня до 17 листопада 2023 року.

Ембарго зменшить тиск на постачальників і дасть Росії час на відновлення заводів. Проте ремонт триватиме довше, аніж зазвичай, бо через санкції неможливо імпортувати деякі запчастини.

Уряд Росії буде особливо чутливим до зростання цін на бензин та інші товари повсякденного попиту напередодні виборів президента 15-17 березня, наголошують у Міноборони Великої Британії.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Close Search Window