Автор Олеся Рудницька 16:50 Місто, Новини

У приватному секторі Вінниці завершили весняне хлорування криниць

У приватному секторі Вінниці провели чергову дезінфекцію криниць загального користування. Наразі здійснили профілактику води у понад 400 колодязях, традиційно застосовуючи метод хлорування.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Роботи виконували за інформаційного сприяння квартальних комітетів фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради. До подібної процедури вдаються двічі на рік: навесні та восени.

«Для знезараження криниць використовують пігулки на основі хлору. Вистачає однієї, щоб вода очистилась від бактерій, грибків чи інших патогенних організмів, що потрапляють ззовні. Найбільшим уразливими до засмічення криниці стають, зокрема навесні – у сезон активного цвітіння та восени – з опаданням пожухлого листя», – йдеться у повідомленні.

Відтак саме у ці періоди, згідно із санітарними нормами, у Вінниці проводиться дезінфікування колодязів, повідомили в Асоціації органів самоорганізації населення.

«Пігулки діють швидко та забезпечують довготривалий захист. При цьому є дуже ефективними у плані економії коштів, оскільки їх застосування не вимагає вичерпування води чи застосування дороговартісного обладнання. Вже за добу від часу профілактики – колодязна вода стає чистішою. Після попереднього кип’ятіння її можна використовувати для приготування їжі», – зазначила голова Асоціації Наталія Панчук.

Як зауважують постійні користувачі, після знезараження вода немає неприємного запаху чи присмаку, чиста та безпечна.

Крім того, на постійному контролі Асоціації також утримання криниць у належному стані. Цьогоріч відповідно до заявок квартальних комітетів, буде оновлено 23-и об’єкти. Там, де необхідно, полагодять дашки, корби, тумби, відмостки, замінять відра, ланцюги тощо (нагадаємо, торік було відремонтовано конструкції та елементи близько 30-ти криниць). А також планують здійснити санітарну очистку ще 14-ти колодязів.

Visited 13 times, 1 visit(s) today
Close Search Window