Автор Макс Мельник 12:50 Конфлікти, Новини

У негазифікованих селах Вінниччини можуть почати карати за «надлишок» дров

Обурення значної частини українців, навіть тих, хто мешкає у газифікованих оселях, викликав проголосований Верховною Радою законопроєкт, який карає за «надлишок» дров. Документ ніби дозволяє українцям зберігати 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових. І ця норма, як пояснюють автори-законотворці, технічно запрацює лише з початку наступного опалювального сезону.

Про це заявив один з авторів законопроєкту №9665 депутат Максим Павлюк, про що повідомляють у партії «Слуга народу».

Депутат стверджує, що закон покликаний зупинити незаконні вирубки та спрямований проти «чорних лісорубів», та «незаконних пилорам».

Вибачте, панове законотворці, а для чого у нас у країні існує поліція? Хіба не для того, щоб у селищах чи селах виявляти «незаконні пилорами» та «чорних лісорубів», замість кришування такого бізнесу?..

«Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом», – вважає Павлюк.

Він додав, що для настання кримінальної відповідальності необхідно зберігання на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.

Знову ж таки контролюючим органам дають можливість маніпулювати, адже підрахунок дров дещо умовний – можна нарахувати, приміром, 29 кубів, а можна і 31…

Як зазначив депутат, якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися.

«Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності», – повідомив автор законопроєкту.

А як довести, коли придбана деревина? Адже ніхто документів не зберігав. Тобто можна тиснути на умовного селянина, щоб той шукав варіанти «домовитися». Тож не кажіть, що держава сама не провокує корупцію.  

Павлюк заявив, навіть суто технічно у цій частині норми закону запрацюють не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

«Суто технічно». А практично представник правоохоронного органу може на другий день завітати, на око порахувати куби та запитати: «Що будемо робити?», а також пам’ятати про те, що має звітувати про показники розкриття злочинів.

Тюрма за дрова

Нагадаємо, Верховна Рада 10 жовтня ухвалила закон (проєкт №9665), який передбачає відповідальність за зберігання дров без документів. Зараз він переданий на підпис президенту.

Законом передбачено:

  • штраф від 34 тис. грн за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тисяч гривень,
  • від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тис. гривень.

Закон також передбачає штраф для громадян навіть за невеликі обсяги деревини – від 1 куб. м, якщо вони не мають документів, які підтверджують походження.

Visited 23 times, 1 visit(s) today
Close Search Window