Виконувачу обов’язків директора, головному інженеру (у минулому директору) та бухгалтеру ДП «Дослідне господарство «Корделівське» Інституту картоплярства НААН», розташованому на Вінниччині, повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.
За даними джерел NaПарижі, саме це підприємство опинилось у центрі скандалу. Проте офіційно його найменування силовики не називають.
Про це повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури та відділі комунікації обласного главку поліції.
У січні 2023 керівник підприємства Національної академії аграрних наук України разом з бухгалтером організували схему реалізації зібраного урожаю за заниженою вартістю. Знаючи, що продаж товару проводиться за цінами, які формуються відповідно до умов ринкової кон’юнктури, посадовці уклали договори постачання майже 4 тисяч тонн зернової продукції за заниженими цінами.
У серпні того ж року директора звільнено з посади та призначено головним інженером. Тоді екскерівник вже не маючи можливості самостійно розпоряджатись майном підприємства, залучив до вчинення злочину нового в.о. директора, довівши йому раніше розроблений план дій.
Надалі ексдиректор – керівник організованої групи здійснював пошук покупців. В.о. директора разом з бухгалтером готували договори постачання/купівлі-продажу, специфікації, видаткові накладні, у яких умисно занижували вартість зернової продукції. Таким чином зловмисники реалізували понад 1,5 тисячі тонн урожаю.
За висновками судово-економічних та товарознавчих експертиз вартість збитків, завданих державному бюджету, становить понад 5 мільйонів гривень. Встановивши наявність достатніх доказів слідчі слідчого управління ГУНП у Вінницькій області повідомили про підозру ексдиректору та бухгалтеру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, за що їм загрожує позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Злочинні дії в.о. директора кваліфіковані за частиною 5 цієї ж статті, за що передбачено покарання до дванадцяти років позбавлення волі на строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.