Автор Олег Верлан 11:22 Війна, Новини

The Economist розкрив плани провальної наступальної операції РФ на Харківщині

Російські окупанти планували частково оточити Харків і тиснути на схід від Печенізького водосховища. Про це пише The Economist з посиланням на отримані військові плани.

Повідомляється, що операція нібито була запланована на 15-16 травня, але її перенесли майже на тиждень раніше з невідомих причин.

Згідно з планами, російські загарбники «визначили два напрямки» атаки по обидва боки водойми. Зокрема, наступ на західному напрямку протягом 72 годин був спрямований на те, щоб вивести російські війська в межі артилерійської досяжності міста Харкова біля села Борщева. Їх зупинило швидко перекинуте угрупування елітної 92-ї бригади, яке відкинуло їх на 10 кілометрів від первісної мети.

Також наголошується, що на Вовчанському напрямку план окупантів полягав у тому, щоб прорватися до селища Печеніги, розташованого значно південніше.

«Росіяни спочатку швидко впоралися з цією операцією, пройшовши через територію, де повинні були бути підготовлені мінні поля та серйозні інженерні укріплення, але їх не було», – ідеться в матеріалі.

Командир підрозділу розвідки ЗСУ Денис Ярославський сказав журналістам, що росіянам «просто дозволили пройти».

Хто? Наразі це питання залишається відкритим. Не відомо про те, що розпочато розслідування. Лише було знято з посади командувача ОТУВ «Харків». Замість Юрія Галушкіна командувачем призначили Михайла Драпатого. 

«Ми спостерігали, як вони прорізали прикордонний паркан на екранах близько 23:00 9 травня, і я сказав своїм людям подивитися, як вони будуть вибухати на мінах. Вибухів не було; вони просто продовжували йти», – розповів військовий.

Тим часом, завдяки відсутності мін нині Вовчанськ перетворюється на Бахмут, лінія фронту проходить по міській забудові, а росіян повільно, але просуваються. Висновки знову не зроблені.  

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window