Автор Олег Верлан 17:15 Новини

Тариф на світло вінничанам підвищать, але він не буде однаковим

До кінця травня ухвалять рішення про підвищення тарифу на електроенергію. Наразіміністр енергетики Герман Галущенко каже, що підвищення не буде однаковим для усіх споживачів. Ймовірно, ті вінничани, які споживають більше, платитимуть за кіловат-годину дорожче. Такий підхід нібито стимулюватиме економію.

«Це питання на розгляді, сьогодні ми проводимо остаточні розрахунки, рішення буде ухвалено в найближчий тиждень, тобто до кінця травня… Ми наразі розглядаємо диференційований підхід. Я не думаю, що буде просто один тариф змінено на інший – буде диференціація залежно від обсягів споживання електроенергії», – сказав міністр під час виступу у Раді.

Як пояснив Галущенко, сьогодні тариф на світло для населення не покриває собівартості виробництва електроенергії. А такі компанії, як «Енергоатом» та «Укргідроенерго», виплачують різницю між ринковою ціною кіловат-години й тарифами для населення.

Нагадаємо, після початку війни було введено мораторій на підвищення тарифи. Однак, незабаром в уряді почали забувати про це. Далі, з 1 червня 2023 року тариф на світло для населення було встановлено на рівні 2,64 грн/кВт-год із ПДВ. Питання перегляду з’явилося на порядку денному після весняних російських ударів по українській енергетиці.

В результаті кількох масованих ударів росіяни знищили кілька великих ТЕС та ТЕЦ. Також з ладу було виведено Дніпровську ГЕС. Як пояснювали в Міненерго, тариф на світло хочуть підвищити, щоб отримати додаткові кошти на ремонт та відновлення енергооб’єктів України.

Visited 15 times, 1 visit(s) today
Close Search Window