Автор Олег Верлан 10:25 Війна, Кримінал, Новини

Суд на Вінниччині оголосив вирок військовому, який передав координати ЗСУ у ворожий телеграм-бот і хотів дезертирувати

Ямпільський райсуд визнав колишнього військовослужбовця Збройних сил України винним у державній зраді і дезертирстві. Його засуджено до 15 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку суду від 5 червня.

У квітні 2023-го обвинувачений був призваний на військову службу до ЗСУ і служив оператором взводу протитанкових ракетних комплексів батальйону охорони.

Вказується, що 23 лютого 2024 року він поїхав на консультацію до «Інституту вертебрології та реабілітації» і у нього виник злочинний умисел ухилитися від проходження військової служби. До військової частини чоловік не повернувся.

Ввечері 28 лютого, перебуваючи в селі Буша Могилів-Подільського району Вінницької області, чоловік передав у телеграм-бот «Росіч» координати позицій підрозділів та військової техніки в вигляді знімків екрану з додатку «карти Google» із позначками, повідомив місця проживання командира та військовослужбовців ЗСУ та надав рекомендації щодо їх ураження, передав місця розташування фортифікаційних укріплень і час проведення там робіт тощо.

Наступного дня зловмисника затримали неподалік міста Ямпіль Могилів-Подільського району, де він поза прикордонним пунктом пропуску намагався перетнути кордон у напрямку Молдови.

У судовому засіданні чоловік визнав вину повністю. Підтвердив, що передав відомості у Telegram. Ці дані йому були відомі, оскільки служив у ЗСУ і брав безпосередню участь у боях у місті Торецьку Донецької області.

Обвинувачений визнав, що думав, що ця інформація вже застаріла, оскільки він сам був на цих позиціях і війська їх залишили. З якою метою це зробив – пояснити не зміг, грошей від ворога не отримував. Тепер нібито вважає свій вчинок дурістю.

Військову частину він залишив наприкінці лютого, оскільки проходив реабілітацію і йому військово-лікарська комісія дала два місяці на відновлення здоровʼя. Оскільки коліно його ще боліло, але йому відмовили в продовженні лікування, то він вирішив не повертатися до місця служби та покинути територію України. Оскільки дружина перебувала в Австрії, військовий вирішив також туди виїхати.

Для цього за місяць до затримання він познайомився на чат-боті з чоловіком, з яким і мав намір перетнути державний кордон. Однак, не встиг цього зробити, оскільки його затримали.

Також обвинувачений підтвердив, що його батько проживає в Криму і вони підтримують звʼязок, однак запевнив, що батько на нього не впливав щодо передачі координат ЗСУ. Чоловік заявив, що до скоєного ставиться негативно та усвідомлює протиправність свої дій.

За сукупністю злочинів суд призначив йому 15 років тюремного покарання із конфіскацією майна.

Visited 21 times, 1 visit(s) today
Close Search Window