Автор Макс Мельник 13:31 Кримінал, Новини

Справу екскерівника Могилів-Подільського лісгоспу про 60 млн гривень збитків передали до суду

Працівники ДБР завершили досудове розслідування, а прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього директора ДП «Могилів-Подільське лісове господарство» за обвинуваченням у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. Посадовець був причетний до незаконної рубки понад 10 тис. дерев, що завдало збитків майже на 60 млн гривень.

Про це повідомляють у пресслужбах ДБР і Вінницької обласної прокуратури.

За даними слідства, упродовж 2020–2021 років посадовець без проходження процедури отримання висновку з оцінки впливу на довкілля незаконно оформляв лісорубні квитки на проведення суцільної рубки на території лісництва.

На підставі цих документів укладалися угоди з підприємцями про надання лісозаготівельних послуг, на виконання яких здійснювалася незаконна рубка дерев різних порід та діаметрів.

Слідством встановлено 5 епізодів видачі лісорубних квитків, на підставі яких було зрізано майже 10 тисяч дерев та завдано шкоди довкіллю на суму 58 млн грн.

Ще у 2021 році посадовця було затримано під час спроби дати хабар працівнику Державного бюро розслідувань. Фігурант планував, що за гроші працівник ДБР буде неналежно розслідувати справу, а також вплине на прокурора для подальшого закриття провадження.

Наразі керівника Могилів-Подільського лісгоспу звільнено з посади, а на його майно накладено арешт для відшкодування збитків державі. Зокрема, арештовано його квартиру, земельну ділянку та особистий автомобіль загальною вартістю 1,5 млн грн.

У порівнянні з розміром збитків вартість майна контрастує… Де ж інші гроші? Наразі питання залишається відкритим.  

Отже, колишній посадовець обвинувачується в умисному вчиненні дій, які виходять за межі його повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.

Нагадаємо, що у суді вже слухається справа щодо начальника відділу Центрально-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, який також причетний до незаконних рубок на території Могилів-Подільського лісгоспу.

Visited 11 times, 2 visit(s) today
Close Search Window