Автор Олег Верлан 11:21 Війна, Новини

Росіяни визнали атаку дронів на територію у Татарстані, де розташовані НПЗ та завод по збірці «Шахедів»

У ніч на 2 квітня українські дрони атакували два стратегічних об’єкти на території російського Татарстану. Це нафтопереробний завод у Нижньокамську тазавод зі збірки «Шахедів» у Єлабузі. Міста розташовані на відстані понад 1000 км від України.

Джерела у спецслужбах підтверджують свою причетність. Це були спільні дії українських Сил безпеки та оборони.Зокрема, ГУР Міноборони України.

Зазначимо, російські ЗМІ сьогодні масово почали повідомляти, що українські дрони вперше атакували підприємства в Татарстані. Вказується, що під удар потрапили підприємства в Єлабузі та Нижньокамську. Стверджується, що є постраждалі.

Офіційно місцева влада не називає атаковані підприємства. Але так званий очільник республіки Рустам Мініханів визнає, що йдеться про особливу економічну зону «Алабуга», що розташована за понад 1000 кілометрів від кордону з Україною. Зазначимо, що в цій економічній зоні знаходиться НПЗ «Елаз-Нафтопродукт» та завод із виробництва ударних дронів «Шахед». Також на території розміщені гуртожитки працівників цього заводу. Прокремлівські ЗМІ стверджують, що один БпЛА вдарив у завод, а два – у гуртожиток.

Зокрема росЗМІ пишуть, що дрон влучив по одній з установок на НПЗ «Танеко» у Нижньокамську. Там спалахнула пожежа.

Що відомо про цей НПЗ

Нафтопереробний завод «Танеко» (Татарстанський Нафтопереробний Комплекс) компанії «Татнафта» було засновано у 2005 році. Це перший НПЗ, збудований з нуля у пострадянській Росії. У 2022 році він піднявся до п’ятого місця в рейтингу найбільших нафтопереробних заводів країни з обсягом переробки 16,2 мільйона тонн нафти на рік.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window