Автор 11:10 Життя, Новини

Незрячий вінницький художник створює картини зі скульптурного пластиліну

Творчій колектив вінницького підприємства Українського товариства сліпих підготував оригінальну програму у День пам’яті і примирення. Її родзинками стали виступ незрячої поетеси Людмили Дворніцької і виставка картин із пластиліну вінницького художника із порушенням зору Дмитра Ядвижина. Все це пройшло у молодіжному центрі «Квадрат». Серед слухачів і глядачів були в тому числі і  волонтерки, які плетуть там маскувальні сітки для військових. Вони ані на хвилину не зупиняли свою важливу роботу.

Людмила Дворніцька приїхала на виступ до Вінниці із Козятинського району. І презентувала тут свою творчість. Серед її віршів була не лише лірика, але й поезія про війну ще з часів Майдану і АТО. Поруч зі сценою усі охочі могли придбати збірку поезій Людмили Дворніцької «Світ любові моєї».

Родина Ядвижиних – родом зі Львова. Але, починаючи із 1995 року, мешкає у Вінниці. 18 років тому художник-пейзажист Дмитро через важку хворобу втратив зір. Але чоловік хотів творити, як і раніше. Тому перейшов на скульптурний пластилін.

«Не знаємо, чи робить ще хтось картини в такому стилі. Створювати їх зі скульптурного пластиліну – це наша ідея. Вони стоять вдома, поки виставки ми не робили. Переважно це пейзажі, а також різноманітні фігурки», – розповіла мати художника Людмила Ядвижина. 

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС

Visited 30 times, 1 visit(s) today
Close Search Window