Автор Олег Верлан 14:46 Війна, Новини

Наслідки найпотужнішої атаки по російським аеродромам: дані СБУ та ISW суттєво відрізняються

У ніч з 4 на 5 квітня українські безпілотники атакували російські військові аеродроми в Єйську, Курську, Енгельсі та авіабазу “Морозовськ” у Ростовській області РФ. Унаслідок атаки загалом пошкоджено 19 літаків, зокрема – 3 стратегічних бомбардувальники Ту-95МС.

Таку уточнену інформацію «Бабелю» повідомило джерело у спецслужбі. Зокрема, зазначається, що дронова атака пошкодила щонайменше 3 бомбардувальника Ту-95МС – носіїв крилатих ракет Х-101/Х-555, якими постійно завдають ударів по Україні.

«Суспільне» вказує, що в Єйську пошкоджень зазнали два Су-25, загинули четверо російських військовослужбовців.

Згодом «Схеми» опублікували супутникові знімки, які були зроблені на російських аеродромах до атаки дронів. В Енгельсі було зафіксовано 3 Ту-160, 5 Ту-95 і по одному Ту-22 та Іл-76. У Єйську – 10 тренувально-бойових літаків Л-39, 5 транспортних літаків Ан-26, по одному Ан-74 та Ан-12, 4 винищувачі типу Су-27, 4 Су-25, один Су-30 та гелікоптери Ка-27, один Мі-8 і 2 навчально-тренувальні літаки Ту-134УБЛ. На авіабазі «Морозовськ» було 29 винищувачів різних типів, більшість з яких – Су-34.

Нагадаємо, ранком 5 квітня у ЗМУ повідомляли, що завдяки спільній операції СБУ та Сил оборони «знищено щонайменше 6 військових літаків РФ, а ще 8 зазнали суттєвих пошкоджень». Тож згодом наслідки атаки відкорегували. Неофіційно. У російському Міноборони лише перелічили кількість збитих у різних регіонах БпЛА. Як завжди… втрат немає.

Сьогодні, 6 квітня, Інститут вивчення війни (ISW) опублікував матеріал, в якому зазначив, що наразі не знайшов жодних візуальних підтверджень тому, що російським літакам завдано шкоди чи їх зруйновано через п’ятничну атаку безпілотників.

Військові аналітики зазначили, що геолокаційні кадри показують вибухи і активацію російських засобів протиповітряної оборони біля всіх авіабаз, окрім авіабази під Єйськом. 

Супутникові знімки, отримані 4 квітня, вказують на те, що на авіабазі в Енгельсі було: три важкі стратегічні бомбардувальники Ту-160, п’ять стратегічних бомбардувальників Ту-95, транспортний літак Іл-76 і бомбардувальник Ту-22; десять навчально-бойових літаків Л-39, п’ять транспортних літаків Ан-26, транспортний літак Ан-74, транспортний літак Ан-12, чотири літаки Су-27, чотири літаки Су-25, один літак Су-30, кілька вертольотів Ка-52 і Мі-8 на авіабазі Єйськ; 29 літаків, в основному Су-34, на аеродромі Морозовськ. 

ISW також зауважив, що українські удари з безпілотників, як правило, націлені лише на окремі авіабази в Росії, і здатність України завдати удару по чотирьох окремих авіабазах в одній серії ударів є помітним збільшенням можливостей.

Тож в Інституті не спростовують і не підтверджують інформацію українських медіа, які спілкувались з власними джерелами у спецслужбі. Проте у своїх висновках аналітики ISW зауважили, що СБУ та українські війська провели одну з найбільших серій ударів безпілотників по військових об’єктах на території Росії, націлених щонайменше на чотири російські авіабази. Доволі обережне формулювання американських фахівців може пояснюватись тим, що його автори намагаються максимально «утримувати дистанцію» від теми ударів по російській території на тлі погроз Москви Штатам.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Close Search Window