Автор Олеся Рудницька 15:58 Життя, Новини

На Вінниччині зосереджена більша частина вольєрів для розведення копитних диких тварин серед центральних регіонів

На Вінниччині створено 11 з 17 вольєрів для розведення копитних диких тварин у філіях Центрального лісового офісу ДП «Ліси України». Загальна площа – майже 1000 га.

Про це повідомляє Центральний лісовий офіс.

«Вольєри для напіввільного утримання диких тварин є найоптимальнішим способом розведення звірів. Такі вольєри мають велику площу і вони тут почуваються вільно та головне – безпечно. У них створена ціла мережа підгодівельних майданчиків, водопої, солонці», – йдеться у повідомленні.

Лісівники наголошують, що в умовах війни цей напрям повністю дотаційний, та ДП «Ліси України» підтримує його через важливість збереження біорізноманіття та регулювання чисельності тварин у лісах.

У Центральному офісі розповіли про вольєр для напіввільного утримання тварин в Івашковецькому лісництві філії “Жмеринське лісове господарство”. Площа вольєру 90 гектар. Його створили у 2012 році, тоді ж і завезли перших мешканців – 6 особин оленя плямистого.

«Зараз крім оленів плямистих тут живуть дикі кабани, козулі європейські, муфлони. Загалом налічується 29 тварин. Двоє малюків оленя і козулі народилось нещодавно. Лісівники очікують приплід ще, адже період народження потомства у оленів плямистих триває саме у травні-червні», – додають лісівники.

В оленів період пантів – це молоді роги, що насичені кровʼю і покриті тонкою оксамитовою шкірою з короткою мʼякою шерстю. Олені навіть відчувають укуси комах через них, тому вони дуже бережуть свої панти. Пізніше вони роговіють, а шкіра відпадає.

На фото унікальні кадри: лісівникам вдалось зафіксувати момент годування молодої самки козулі свого малюка. Кабанів та оленів теж зафільмували.

Visited 22 times, 1 visit(s) today
Close Search Window