Автор Макс Мельник 11:02 Війна, Кримінал, Новини

На Вінниччині «придністровця» засудили за сприяння окупантам у вербуванні українського військового

До 12 років позбавлення волі на Вінниччині засуджено 29-річного громадянина Республіки Молдова, який проживає у невизнаному Придністров’ї. Його визнано винним у пособництві державі-агресору.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

У суді прокурори довели, що влітку 2022 року житель Тирасполя свідомо розпочав співпрацю з представниками російського міноборони. Він нібито свідомо допомагав у здійсненні «демілітаризації та денацифікації України, захисту українського населення від геноциду київського режиму».

Іноземець почав схиляти до співпраці з російськими спецслужбами військовослужбовця Збройних Сил України, з яким був знайомий з 2020 року, а також «злив» його контактні дані росіянам. Обвинувачений переконував українського знайомого здатися в полон окупантам та організувати колективну «капітуляцію» всього підрозділу, в якому той служив.

За цим фактом було відкрито провадження за ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Одночасно службовця ЗСУ вербували росіяни, надсилаючи у месенджер пропозиції винагороди та посади в «новому уряді» в обмін на «цінну» інформацію про обстановку в Одеській та Миколаївській областях.

Початок строку відбування покарання обвинуваченим обчислюватиметься з дати його затримання.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Close Search Window