Автор Олеся Рудницька 11:49 Новини

На Сонці сталися чотири потужні спалахи. Хвилі від одного з них прямують до Землі

Чотири потужні спалахи відбулися на Сонці одночасно. Це вкрай рідкісна подія. Один з них може викликати геомагнітну бурю на Землі. Очікується, що корональний викид маси досягне Землі найближчими днями. Він може викликати яскраві полярні сяйва та проблеми з радіозв’язком і супутниками.

Надзвичайно рідкісний випадок (зазвичай, одночасно буває два спалахи) стався близько восьмої ранку за київським часом. Обсерваторія сонячної динаміки NASA побачила чотири спалахи, що вирвалися з трьох різних груп сонячних плям, розділених сотнями тисяч кілометрів, і великої магнітної нитки – петлі плазми, підвішеної над сонячною поверхнею – розташованої між темними плямами. Площа між ними охоплювала близько третини поверхні Сонця, зверненої до Землі.

На рухомому зображенні видно, що два спалахи виходять у боки, ще один – вверх. Четвертий, центральний, вибухає просто в напрямку камери. Він потенційно може врізатися в нашу планету найближчими днями.

Одночасні вибухи були частиною одного виверження, відомого як симпатичний сонячний спалах. Цей тип сонячних спалахів відбувається, коли сонячні плями або нитки з’єднуються масивними невидимими петлями магнітного поля, які вигинаються над сонячною поверхнею. Коли одна з них вибухає, інші швидко наслідують її приклад.

Наразі незрозуміло, якою була сумарна потужність вибуху. Але з огляду на велику площу, охоплену сонячними плямами, існує велика ймовірність того, що, як вважають вчені, «принаймні частина викидів буде спрямована на Землю». Ці викиди будуть масивною хмарою плазми й випромінювання, відомими як корональний викид маси (КВМ).

Щоб долетіти до планети, викиду потрібно від одного до п’яти днів. Він може спричинити яскраві полярні сяйва поблизу магнітних полюсів, а також проблеми з радіозв’язком та супутниками. Але все залежить від того, наскільки потужним виявиться викид. Людям на поверхні хвилюватися немає причин, адже нас захищає потужне магнітне поле, які відіб’є удар, а також озоновий шар. Проте метеочутливим слід бути обережними.

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Close Search Window