Автор Олеся Рудницька 18:12 Конфлікти, Новини

Мобілізувалися польські жінки: Конгрес жінок звернувся до фермерів з вимогами

Учасниці польського Конгрес жінок висловили обурення та незгоду з формою сільськогосподарських протестів у своїй країні.

«Ми засуджуємо скандальні гасла та символи, спрямовані проти польського суверенітету, польської демократії, іміджу Польщі на міжнародній арені, України та Європейського Союзу. Закликаємо до солідарності та відповідальності!», – йдеться у звернення, опублікованому 22 лютого 2024 року.

Авторки зазначають, що розуміють «важке становище аграріїв, пов’язане з втратами, які вони зазнають через допуск українського продовольства на ринки, але фінансові втрати – це ніщо порівняно з тими втратами, яких зазнала воююча та знекровлена Україна».

«Люди гинуть, жінки та діти страждають, країна в колапсі, але вона захищає свій суверенітет, одночасно захищаючи суверенітет Європи. Економічні міркування, пов’язані зі втратами, не повинні затьмарювати моральні міркування, пов’язані із захистом основних цінностей, якими є людське життя, свобода та безпека. І це те, за що Україна бореться», – вказується у документі, оприлюдненому Конгресом жінок.

Також вони нагадали фермерам, що проблеми аграріїв «зросли переважно через бездіяльність та недбалість попередньої влади». А нинішні протести та претензії «атакують» чинну владу, яка намагається відновити демократичний лад та елементарні стандарти правової держави. Не знищимо ці зусилля!

«Тому ми вимагаємо від страйкуючих аграріїв відповідального діалогу з владою, а від влади – серйозного ставлення до заяв аграріїв, які не поглиблюють трагічну ситуацію, в якій зараз перебуває Україна», – зазначено у зверненні.

Підписанти звернення зауважують на те, що розуміють «опір значної частини фермерів, пов’язаний з необхідністю впровадження Європейської зеленої угоди», але не розуміють «нападок на весь Європейський Союз».

«Також нагадаємо, що завдяки членству Польщі в ЄС на сільське господарство було виділено майже 80 млрд євро, а в рамках політики згуртованості – ще майже 160 млрд євро. Нагадаємо, що вже у 2023 році рівень прямих виплат наблизився до 260 євро/га і був вищим, ніж у середньому по ЄС, а дохід від сільського господарства приблизно на 40% підтримується трансфертами в рамках Спільної аграрної політики. Протестуючі фермери, здається, не пам’ятають, скільки польське село винне Європейському Союзу», – йдеться у документі.

Тому жінки закликають: «не захоплюйтеся емоціями, не піддавайтеся на маніпуляції, відмовтеся від варварської ідеї закрити кордон з Україною; вона потребує нашої всебічної підтримки!; Польща є цивілізованою країною і має поважати міжнародні угоди на благо всіх».

«Ми закликаємо до спокою, здорового глузду та відповідальності, пам’ятаючи, що невдовзі відзначатимемо другу трагічну річницю війни, у якій на карту поставлені всі ми, європейці, наша свобода, життя та безпека», – підкреслюється у зверненні. 

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Close Search Window