Автор Олеся Рудницька 14:01 Новини

Магнітні бурі у квітні: вчені передбачають декілька складних періодів

Щомісяця вчені формують приблизний прогноз магнітних бур, але варто пам’ятати, що такі прогнози не можуть бути точними. Людські технології можна назвати примітивними проти того, наскільки складне й непередбачуване Сонце. До того ж зараз воно знаходиться на піку своєї активності, яка проявляється в численних спалахах.

Наявний прогноз сонячних спалахів і бур розраховується з використанням супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу.

Отже, перші два дні квітня мають бути відносно «спокійними». З 3-го по 5 квітня відбудеться значний сплеск активності, тож варто очікувати магнітну бурю з K-індексом 4, що відповідає збуренням середнього рівня.

Надалі аж до 20 квітня поки не передбачають чогось надзвичайного.

Однак 21 та 22 квітня K-індекс підскочить до 5, що означатиме досить сильну магнітну бурю, яка може спричиняти відключення радіо, супутників та впливати на електромережі. Після цього Сонце знову заспокоїться.

Нагадаємо, магнітні бурі — це збурення магнітного поля Землі, що виникають під впливом сонячної активності. Вони можуть тривати від кількох годин до кількох діб, і їх інтенсивність може варіюватися від слабких до сильних.

Деякі люди відчувають негативний вплив магнітних бур на здоров’я. Це проявляється у вигляді головного болю, запаморочення, втоми, порушення сну, а також загострення хронічних захворювань.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window