Автор Олеся Рудницька 13:47 Життя, Новини

Із загрозою інфаркту та інсульту: у вінницькій Пироговці пацієнтові почергово зробили дві операції

Маючи критичну загрозу інсульту та тяжке ураження серця, пацієнт звернувся до «Пироговки». Після діагностики вінницькі лікарі чітко визначили алгоритм проведення операцій. бездоганно їх виконали, і за два тижня чоловіка вже виписали.

Про це повідомляє Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова.

Звернувся до медиків 67-річний Василь через проблеми із серцем. Під час детального обстеження лікарі виявили значно небезпечнішу картину: багатосудинне ураження коронарних артерій, повну оклюзію однієї сонної артерії та майже повне перекриття іншої. Фактично одночасно під загрозою були два органи, від яких залежить життя людини, – серце і головний мозок.

Простіше кажучи, у людини був ризик інфаркту та інсульту.

«Це був важкий генералізований мультифокальний атеросклероз – стан, у якому вирішальне значення має стратегія: правильно визначити послідовність втручань, зменшити ризики та провести пацієнта через кожен етап максимально безпечно», – йдеться у повідомленні.

Першим етапом судинні хірурги виконали каротидну ендартеректомію – видалили атеросклеротичну бляшку із сонної артерії та відновили кровотік до головного мозку. Так лікарям вдалося відвернути загрозу мозкового інсульту.

Після цього кардіохірурги провели аортокоронарне шунтування на працюючому серці складне високоспеціалізоване втручання без його зупинки, яке відновило повноцінне кровопостачання міокарда.

Упродовж двох тижнів пацієнт пройшов у лікарні повний маршрут лікування: від точної діагностики – до двох складних операцій на судинах, що кровопостачають головний мозок, і серце. Усе необхідне було зроблено в межах одного закладу – без пошуку інших центрів і без втрати дорогоцінного часу.

Visited 15 times, 15 visit(s) today
Close Search Window