Літо вважається низьким бізнес-сезоном, зокрема і у сфері найму. Проте аналітика показує, що роботодавці не знижують обертів: у червні на ринку праці знову було понад 110 000 вакансій. Та й шукачі не відстають, адже першого місяця літа конкуренція за вакансії вперше від початку року мінімально зросла.
Останні дослідження Work.ua показало, що у Вінницькій області зберігаються стандартні показники. Регіон умовно відноситься до тилових, в яких у порівнянні з лютим 2022-го попит зріс, але протягом цього року залишається сталим.
Хіба що Вінниччину автори дослідження виділили серед регіонів з найбільшою кількістю відгуків на запити роботодавців. Це свідчить про відносно велику конкуренцію.
До речі, вяких сферах хочуть працювати українці? Найвищу конкуренцію фіксують у категоріях:
- «ЗМІ, видавництво, поліграфія»;
- «IT, комп’ютери, інтернет»;
- «Культура, музика, шоу-бізнес»;
- «Дизайн, творчість»;
- «Топменеджмент, керівництво вищої ланки».
Які посади приваблюють шукачів у цих категоріях? На загал це IT і digital-професії, які зазвичай можна обіймати в дистанційному форматі.
Серед лідерів за конкуренцією — Front-end програміст, вебдизайнер, директ-менеджер (фахівець з прийому заявок в інтернет-магазині), тестувальник, відеомонтажер, кіносценарист, копірайтер, ретушер, графічний дизайнер, ілюстратор, контент-спеціаліст, інтерв’юер, SMM-спеціаліст. Також високу конкуренцію в червні бачимо на посади вчителя історії та адміністратора салону краси.
Натомість найменшу кількість відгуків отримують роботодавці, що розміщують вакансії в категоріях:
- «Робочі спеціальності, виробництво»;
- «Охорона, безпека»;
- «Транспорт, автобізнес»;
- «Будівництво, архітектура»;
- «Сільське господарство, агробізнес».
У розрізі окремих посад найменше відгуків на вакансії майстра з ремонту взуття, монтера колії, порізчика, оббивача меблів, інструментальника, оператора екструдера, покрівельника. Також у цей перелік потрапили вакансії Сил оборони (командир міномета, гранатометник) і лікарські спеціальності (лікар УЗД, гастроентеролог).