Автор Ігор Заіковатий 15:23 Новини

На Вінниччині після рішень суду державі вдалось повернути землі оборони та передати прикордонникам

За сприяння Могилів-Подільської і Тульчинської окружних прокуратур реально виконано 2 рішення Господарського суду Вінницької області щодо повернення 6 земельних ділянок загальною площею 118,6 га вартістю 493 млн грн. у 2021 році Ямпільська міська та Студенянська сільська ради, всупереч закону, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрували право комунальної власності.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Мова про повернення у власність держави земель оборони, які неправомірно вибули у комунальну власність.

Окружним прокуратурам через позови в інтересах держави в особі Вінницької обласної військової адміністрації вдалось досягти від місцевих рад повернення землі, яка вже опинилась у комунальній власності громад.

Встановлено, що ці ділянки частково розташовані в межах прикордонної смуги та належать до земель оборони.

«Наразі державну реєстрацію права комунальної власності на землю скасовано та Вінницька обласна військова адміністрація може надати необхідні для облаштування державного кордону ділянки у постійне користування військовій частині Державної прикордонної служби України», – йдеться у повідомленні.

Також у червні 2024 року рішеннями Господарського суду Вінницької області задоволено ще 2 позови Могилів-Подільської окружної прокуратури в інтересах Вінницької обласної військової адміністрації до Ямпільської міської ради про скасування державної реєстрації права комунальної власності на 2 земельні ділянки загальною площею 35,9 га вартістю 7,5 млн гривень, з яких майже 1,5 га захоплює територію державного кордону.

Загалом у 2024 році органами прокуратури Вінниччини стосовно земель прикордонної смуги подано 11 позовів щодо 14 ділянок загальною площею 566,6 га вартістю понад 4 млрд грн.

На сьогодні судами задоволено 9 позовів та реально виконано 7 судових рішень.

Visited 54 times, 1 visit(s) today
Close Search Window