Автор 16:05 Життя, Новини

Жмеринчанка Надія Риженко здобула перемогу на престижному кондитерському конкурсі у Варшаві

Вишукану польську публіку зуміла вразити жмеринчанка Надія Риженко, яка останні 10 років проживає у Польщі. На престижному кондитерському конкурсі у Варшаві вона отримала золоту медаль у категорії «3D-торт».

У конкурсній роботі Надії поєднала вигаданий та справжній світи. Із цукрової маси майстриня виліпила кита, який здіймається з морського дна, та ельфа, який намагається зазирнути у підводний світ. Висота композиції – 120 см.

Як розповіла «Жмеринка.City» авторка солодкої історії, задум полягав у тому, щоб через спілкування цих двох персонажів передати людську природу зацікавленості до життя один одного. Хоча, кожен міг вигадати власну історію…

Майстриню порівнюють із скульптором, адже вона створює власними руками дивовижні фігури: казкових персонажів, підводних мешканців, фантастичні рослини. І все це не лише красиво, а й смачно! Талант жмеринчанки високо оцінили на престижному конкурсі кондитерів у Польщі.

Перші кроки до «солодкого життя» Надія робила у Жмеринці. Після закінчення ліцею №5 вона вчилась на спеціальності кухара у місцевому Вищому професійному училищі. Одразу після отримання диплому, переїхала до Одеси й протягом року працювала у сфері торгівлі. У конкурсній роботі Надія вирішила зробити акцент саме на морських елементах. Одеса далась взнаки.

«Кондитерською справою я почала цікавитися після народження першої дитини. Я завжди кажу, що народження дитини відкриває в жінці неймовірні здібності. Хтось починає займатися рукоділлям, хтось випічкою, я ж почала цікавитися створенням декорацій із цукрової маси. Черпала інформацію з інтернету, відвідувала курси й таким чином навчилася різним технікам», – каже майстриня.

У 2014 році родина Надії переїхала до Польщі. Після річної перерви жінка повернулась до улюбленої справи й почала готувати смачні десерти для польських гурманів.

Саме там, у польській столиці, вже після народження третьої дитини, вона почала брати участь у місцевих конкурсах кондитерських робіт. Поступово вдосконалюючи свою майстерність, жінка здобула свою першу бронзу, а згодом і срібло.

«Найтяжчим для мене був конкурс 2022 року. Тоді захід розпочинався 27 лютого. Новини з України просто вибивали мене з життя. Я не могла працювати. І навіть зараз, коли згадую той момент, ніби вчора це відбулося. І досі ті відчуття до морозу по шкірі. Але тоді організатори оголосили, що виручені за квитки гроші передадуть на допомогу Україні. І це надихнуло мене закінчити свою композицію. До того ж, за отримані медалі передбачена невелика фінансова нагорода. Тому я вирішила, що у разі виграшу також передам ці гроші на допомогу Україні», — згадує Надія.

Тоді композиція Надії здобула срібну медаль. Й отримані «призові» жінка задонатила українцям. Цьогорічну перемогу жмеринчанка теж присвятила своїм землякам та рідній Жмеринці.

«Не зважаючи на те, що я переїхала за кордон, Жмеринка – це моє рідне місто і назавжди в моєму серці. І кожен раз, як є можливість приїхати в Україну, – приїжджаю саме в Жмеринку до батьків та шкільних друзів», – акцентує майстриня та зізнається, що для своєї родини випікає улюблений Медовик та Наполеон за маминим рецептом.

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Close Search Window