Автор Ігор Заіковатий 19:59 Війна, Новини

Жахливі кадри наслідків обстрілу курортного району Одеси: знищені будинки, тіла на вулиці, вирви на дорогах 

Удар балістичними ракетами 15 березня по Одесі було здійснено по Київському району міста. Дачі Ковалевського одесити називають курортною місциною. Адже поруч море. Наразі вже відомо про 20 загиблих…

Як повідомляє місцеве видання «Думська», жахливої сили вибух зруйнував триповерховий корпус бази відпочинку і більше десяти приватних будинків. Посеред дороги лежить газова магістральна труба — навколо запах газу, диму і людського горя. На дорогах вирви.

«Просто на вулиці лежать тіла одеситів. Можливо, хтось із них йшов у магазин, а хтось повертався з прогулянки біля моря», – пише «Думська».

На трамвайних коліях уздовж дороги — зрешечені осколками автомобілі. Зокрема і спецтехніка пожежників, і автомобіль швидкої допомоги, які приїхали надавати допомогу постраждалим від першого прильоту. Серед загиблих — лікар швидкої допомоги та рятувальник.

Серед тих, чиї життя забрала російська ракета, — колишній перший віцемер Одеси Сергій Тетюхін, який торік вирішив залишити свою посаду та влитися до лав Сил оборони України. Неординарна людина, справжній професіонал, чесний і порядний. 

Наразі кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Одесі зросла до 20, поранених – понад сім десятків.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що за перші години після трагедії більше 200 одеситів та гостей міста здали кров для постраждалих. В ДСНС повідомили, що серед постраждалих 8 їхніх співробітників.

У Силах оборони зазначали, що російсько-окупаційні війська вдарили по Одесі з оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер М».

Головний редактор Defence Express, військовий експерт Олег Катков зазначив, що час для виявлення та реагування на балістичні ракети «Іскандер-М» є критично коротким.

«Підльотний час вимірюється у 300 секунд на дальності 300 км – середній. Тому що вона, знов таки, летить по балістичній траєкторії залежно з якого району. У будь-якому випадку мова йде про декілька сотень секунд, тобто декілька хвилин», – сказав він у етері «Еспресо».

Експерт уточнив, що йдеться про час з моменту вильоту ракети, а не виявлення чи увімкнення повітряної тривоги.

«Тобто від цих умовних 300 секунд треба відняти час, який йде на виявлення повітряної цілі, передачу команди на оголошення повітряної тривоги й в цілому залишається, об’єктивно, у кращому випадку може хвилина. Доволі часто бувають ситуації, коли вже, наприклад, по столиці спочатку працюють засоби протиповітряної, протиракетної оборони й вже на фоні цього оголошують повітряну тривогу»”, – сказав Катков.

Головний редактор Defence Express додав, що ракети з «Іскандерів» можуть збивати Patriot та SAMP/T, які нині в Україні є в обмеженій кількості. Не факт, що саме 15 березня в Одесі були такі комплекси.

Фото: Думська

Visited 20 times, 1 visit(s) today
Close Search Window