Автор 11:08 Новини, Спорт

Збірна Вінниччини стала кращою та виграла 22 золота на чемпіонаті України з універсального бою

Унібій – один з видів спорту, який доволі успішно розвивається на Вінниччині. І це вчергове підкреслили результати чемпіонату України, який пройшов у Хмельницькому. Збірна області виборола 22 золоті медалі.

Про це повідомляє Асоціація спортивних журналістів Вінниччини.

Зазначимо, універсальний бій складається зі стрільби, метання ножів, подолання смуги перешкод та поєдинку на ринзі за універсальними правилами (із використанням ударної і борцівської технік).

Наші земляки показали блискучий результат. Вперше за останні 13 років збірна Вінницької області здобула командну «пальму першості» (востаннє таке було в 2011 році). Також до командної трійки увійшли збірні Хмельницької і Одеської областей.

Загалом на чемпіонаті було представлено 15 регіонів України. За медалі боролися 250 учасників. В індивідуальному заліку спортсмени Вінниччини здобули рекордні 22 золоті нагороди, а також десять срібних і шість бронзових.

Загалом нашу область представляли 49 бійців із Вінниці і Ладижина. Вони виступали у різних вікових категоріях — від 14-річних юнаків і до дорослих.

«Всі наші чемпіони України тепер входять до збірної, яка змагатиметься на чемпіонаті світу. Де він пройде, ще не визначено. Рівень вінницьких спортсменів є доволі високим. Коли у травні цього року наша команда в Туреччині взяла участь на Кубку світу і чемпіонаті Європи, представники Вінниччини здобули 11 золотих нагород та низку медалей іншого ґатунку, — прокоментував керівник обласної федерації Роман Вербицький.

Серед чинних вінницьких чемпіонів України, можна виділити відомого бійця Петра Давиденка. Він має заслуги не лише в унібої, але й був золотим медалістом Європи і Кубку світу із бойового самбо. Чемпіоном в Хмельницькому став й інший вихованець тренера обласної комплексної ДЮСШ Івана Нагорняка — Іван Акатний.

Золото виграли 17-річний чемпіон Європи Артем Зімін, а також інші вінничани Назар Лобода і Єва Войналович.

Цікаво, що на чемпіонат країни поїхали три сестри Малюти, і всі стали чемпіонками! Це 18-річна Аміна, 16-річна Каріна і 14-річна Оксана. Всі вони тренуються у Вінницькій спортшколі № 5 під керівництвом Олега Бузовського і Володимира Бєлікова. До речі, у місті над Бугом працює й інший досвідчений тренер з універсального бою — Володимир Качорян.

У Вінниці прийоми унібою, разом із самбо і дзюдо, опановують борці. Водночас керівництво обласної федерації прагне поступово відкривати відділення свого виду єдиноборств в різних містах та районах.

Зірок унібою із Ладижина на чемпіонат країни підготував заслужений тренер України, директор ДЮСШ імені І.Сагаєва Олександр Жарун. Він виділив нинішніх переможців чемпіонату країни серед дорослих. Зокрема, призера чемпіонату світу Дениса Мирошнікова, золотих медалісток світу і Європи Людмилу Шурубей і Катерину Григоренко.

«Результати в цілому маємо непогані. Зокрема, цього року одразу дев’ять наших спортсменів стали призерами чемпіонату Європи і Кубку світу. У спортшколі паралельно розвиваємо два види спорту — боротьбу самбо і унібій. Маємо гідну матеріальну базу у місті — смугу перешкод тощо. Недарма торік проводили в Ладижині юнацький чемпіонат України», — нагадав Олександр Жарун.

Довідка

В універсальному бою є два напрямки, які стосуються поєдинків на ринзі. «Лайт» —  виключно боротьба. А «класика» — це ударна техніка в поєднанні із борцівською. Бали також нараховуються за вдалу стрільбу, метання ножів і проходження смуги перешкод (лабіринт, рукохід, тунель, канат тощо). На чемпіонатах світу унібійці стріляють із пневматичного пістолета, на чемпіонатах Європи і України — із  пневматичної гвинтівки.