Окрім суто ідеологічної складової сучасної російської агресії, є інша – економічна або ресурсна. Деякі політологи та економісти відверто кажуть про бажання певних кіл у сусідній «імперії» мати абсолютні можливості контролю за родовищами корисних копалин. У суспільстві ця тема не є занадто затребуваної, її відносять до розряду конспірології. Проте, навіть скептики не заперечують той факт, що з 2014-го росіяни захоплюють місця покладів, які змушують переробні підприємства шукати інших постачальників сировини. Саме тому вкотре в Україні почали казати, що кремлівська верхівка не зупиниться на Донбасі, а її мета ще й Дніпропетровщина.
Саме час пригадати, що за оцінкою Forbes, загальна сумарна вартість корисних копалин України дорівнює майже до $15 трлн. При цьому понад 70% загальної суми припадають лише на три області – Донецьку ($3,8 трлн), Дніпропетровську ($3,5 трлн) та Луганську ($3,2 трлн).
В загальній вартості корисних копалин 62% забезпечує кам’яне вугілля, 14% – залізна руда, кожен з інших активів – менше 5%. Загальний обсяг корисних копалин – 111 млрд тонн.
Приміром, Вінниччина з її запасами каоліну, піску та граніту є однією з «найбідніших». Потенціал регіону оцінюється у $24 млрд.