Автор Макс Мельник 11:49 Місто, Новини

За висновками лабораторних досліджень показники води на пляжах Вінниці значно перевищують допустимі рівні забруднення

У ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області не рекомендували розпочинати купальний сезон цього літа. У порадах значиться – відтермінувати до закінчення воєнного стану. Проте люди не дотримуються обмежень. Дарма. Спеціалісти запевняють, що приміром у Південному Бузі у межах вінницьких пляжів вона не відповідає санітарним вимогам.

Рекомендації щодо відтермінування були надані протоколом №08 від 11 квітня 2024 року чергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Саме тому в поточному році офіційне відкриття місць масового відпочинку людей не планувалося.

«Згідно протоколу №10 від 12 квітня 2024 року засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС при Вінницькій міській раді було прийнято рішення про відтермінування початку функціонування пляжів та місць масового відпочинку комунальної власності на водних об’єктах, розташованих на території Вінницької міської територіальної громади до закінчення терміну дії воєнного стану в Україні. В зв’язку з цим були встановлені відповідні інформаційні плакати “Купатися заборонено” на пляжах “Гонти”, “Хімік”, “Центральний” та на Вишенському озері. Разом з тим, території зон масового відпочинку населення утримуються в задовільному санітарному стані, забезпечено прибирання, організовано збір та вивезення твердих побутових відходів», – йдеться у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Однак, це не виключає перевірки. Станом на 14 червня якість води річки Південний Буг в місцях купання людей на пляжах «Гонти», «Хімік» та «Центральний», як вказується у повідомленні, не відповідає санітарним вимогам по запаху (становить 3 бали при нормі не більше 1) та біохімічному споживанню кисню за 5 діб (становить 9,99 мгО2/дм3, 10,5 мгО2/дм3, 10,23 мгО2/дм3 відповідно, не повинно перевищувати 3 мгО2/дм3).

«Також встановлена невідповідність по мікробіологічних показниках – вміст лактозопозитивних кишкових паличок на всіх пляжах перевищує нормативне значення майже в п’ять разів (згідно вимог наказу МОЗ України від 02.05.2022 р. №721 “Про затвердження гігієнічних нормативів якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення”). Аналогічна ситуація й на Вишенському озері», – додають у Держпродспоживслужбі.

Навіть через це, у Головному управлінні не радять ризикувати власним здоров’ям.

«Якщо ви не купаєтесь у водоймі, а лише приймаєте сонячні ванни, не забувайте про необхідність дотримання правил особистої гігієни, а саме – мити руки, якщо ви вирішили перекусити. Особливу увагу приділіть дітям, не дозволяйте торкатись брудними руками ротової порожнини, добре вимийте овочі та фрукти, які ви берете з собою на пляж», – зауважили фахівці.

Visited 27 times, 1 visit(s) today
Close Search Window