Автор Олег Верлан 14:37 Війна, Кримінал, Новини

За самовільне залишення місця служби на Вінниччині матроса покарано 5 роками ув’язнення

Сьогодні, 19 березня, рішенням Вінницького апеляційного суду набрав законної сили вирок стосовно 37-річного військовослужбовця, якому за самовільне залишення місця служби призначено п’ять років позбавлення волі.

Як повідомляє пресслужба ВАС, захисниця засудженого матроса наполягала на зміні рішення Козятинського міськрайонного суду та застосуванні до порушника тримання в дисциплінарному батальйоні. Адже військовий – учасник бойових дій, визнав свою провину, має погашену судимість. За її словами, закон чоловік переступив через складну життєву ситуацію, але повернутися на службу планував.

Зазначимо, у травні минулого року через три місяці після призову на станції «Козятин» військовий залишив вагон поїзда, яким разом з іншими повертався до військової частини із навчання в Іспанії. Правоохоронці затримали втікача за місцем його проживання у листопаді 2023-го.

На думку прокурора, п’ять років ув’язнення – справедливе й законне покарання, адже це мінімальний строк позбавлення волі із тих, які передбачені санкцією частини 5 статті  407 Кримінального кодексу України. Що ж стосується тримання у дисциплінарному батальйоні, то таке покарання, каже сторона обвинувачення, законодавець заборонив.

Чоловіка засудили його за самовільне залишення місця служби, вчинене військовослужбовцем (крім строкової служби) без поважних причин, тривалістю понад три доби, в умовах воєнного стану. Вирок суду першої інстанції залишили без змін.

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Close Search Window