Стаття 65 Конституції України вимагає шанування державних символів. Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапору України у Вінницькому апеляційному суді згадали справи над тими, кого обвинувачували у нарузі. Серед таких як чоловіки, так і жінки.
У пресслужбі ВАС нагадали, що кодекс України передбачає покарання за публічну наругу над Державним Прапором України, Державним Гербом України та Державним Гімном України. Такий злочин карається штрафом від 17 до 68 тисяч гривень або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк (стаття 338 ККУ).
Що стосується судових справ про таке порушення, то Липовецький районний суд призначив 850 гривень штрафу чоловікові за те, що він зірвав з будівлі школи прапор, розмахував ним, топтав, витирав взуття, а потім викинув у чагарник. Вирок проголошено 2020-го.
А 2021 року в тиврівському парку нетверезий чоловік зняв біля меморіальної дошки Державний Прапор України та витер об нього забруднені чорним мастилом руки. Феміда призначила винуватцю два роки позбавлення волі, однак звільнила від покарання з випробуванням – півторарічним іспитовим строком.
Торік Вінницький районний суд у нарузі над прапором визнав винною жінку. Стяг вона зірвала з адмінприміщення одного зі старостинських округів Вінниччини, написала на ньому вульгарне слово із прізвищем своєї неприятельки і кинула на землю. За такий вчинок порушниця отримала покарання – два роки позбавлення волі, але від його відбування звільнено: визначено дворічний іспитовий строк.
Нині ж у провадженні Іллінецького районного суду перебуває кримінальне провадження стосовно обвинуваченого у збиткуванні над державними символами. Детальніше NaПарижі писав про ці події у статті Запобіжний захід підозрюваному у пошкодженні 72 могил на кладовищі в Іллінцях залишили без змін. Чергове судове засідання призначено на 9 вересня.