Автор Олег Верлан 10:44 Війна, Новини

З другої спроби: подробиці знищення російського корабля «Сергій Котов» поблизу Керчі

У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України «Group 13» атакував патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Сергій Котов». Внаслідок удару морськими дронами «Magura V5» судно отримало пошкодження корми, правого та лівого бортів. Атака відбувалася недалеко від Керченської протоки. Росіяни вимушені були визнати враження корабля.

Ця атака стала другою спробою для його знищення. Після першої корабель окупанти змогли відремонтувати і знову поставити на воду. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі «Радіо Свобода».

«Сергій Котов» цього разу вже точно знищений. Чому цього разу? Тому що полювали на нього не вперше і вже були успішні атаки, але він зміг відновитись після ремонтних подій. «Сергій Котов» – це новий корабель, вартість понад 60 млн доларів», – розповів Юсов.

До операції ретельно готувалися.

«Усього було дві атаки. І сьогоднішня не випадкова, це довготривала операція і результат сам за себе каже. Давайте так, умовно п’ять прямих влучень, випадково не трапляються», – зазначив він.

Стосовно екіпажу, за словами Юсова, ситуація з’ясовується, є загиблі і поранені, але є ймовірність, що частина екіпажу змогла евакуюватись.

«Принаймні відомо про 10 карет швидкої допомоги, які були викликані ворогом, тобто евакуаційна операція все ж таки проводилась», – констатував представник ГУР.

За словами Юсова, на бойове чергування кораблі такого типу стали у 2018 році.

«У ворога на них були плани – розміщення зенітно-ракетних комплексів на саме судно і такі спроби були», – каже він.

Також «Сергій Котов», за даними розвідки, брав участь разом з крейсером «Москва» у нападі на острів Зміїний. Власне, тепер «долучився» до крейсера.

У ТГ-каналах росіян розпач. Вони бідкаються, що скоро залишаться з прогулянковими катерами та «бананами» для відпочиваючих.

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Close Search Window