У другій половині лютого Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування громадської думки «Омнібус» на замовлення ГО Центр стратегічних комунікацій «Форум». У респондентів цікавились відчуттями до влади. Найбільше українці відзначили розчарування (32% серед усіх респондентів) і надію (28%). Далі відмітили сором (17%), злість (16%), співчуття (15%), гордість (13%), ненависть (11%). Відносно найменше респондентів говорили про страх (8%), вдячність (8%), байдужість (6%), симпатію (6%) і сміх (4%).
Серед тих, хто не довіряє В. Зеленському, однозначно переважають критичні (негативні) емоції (зокрема, 55% говорять про розчарування, а 35% – про навіть злість).

Водночас серед тих, хто довіряє В. Зеленському, спектр почуттів (емоцій) хоч і має ухил в сторону позитивних, але при цьому доволі строкатий (наприклад, з одного боку, 41% говорять про надію, 22% – про співчуття, 19% – про гордість, але кожен п’ятий (21%) говорить і про розчарування). Тобто у частини українців є диференційоване ставлення до «нинішньої влади України» і до «президента В. Зеленського».

«Опитування відбувалося на тлі загострення відносин України і США і за окремими показниками ми бачимо більше єднання суспільства, зокрема, і в питанні ставлення до влади. Утім, рівень єднання навколо влади, зрозуміло, не сягає того рівня, який українці демонстрували одразу після повномасштабного вторгнення в 2022 році. Як показують результати цього опитування, ми бачимо строкатий спектр емоцій / почуттів щодо нинішньої влади – у достатньо істотній мірі присутні як виразно негативні, так і однозначно позитивні емоції / почуття (скоріше за все, будь-який користувач соціальних медіа визнає те розмаїття думок, з якими вони стикаються)», – зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
На другу половину березня, зважаючи на заяви Д.Трампа щодо територіальних поступок України та ресурсних забаганок Білого дома емоції громадян можуть бути іншими.